додому Україна Політика Ширяєв Олег Вікторович – біографія

Ширяєв Олег Вікторович – біографія

333
0

Ширяєв Олег Вікторович – український громадсько-політичний активіст, співзасновник громадського руху “Східний Корпус”, боєць АТО, керівник штабу громадської організації “Військово-патріотична організація” Східний корпус “. Народився 28 березня 1986 року в селищі Місцево в Орехово-Зуєвському районі Московської області.

У 1992 році закінчив Люботинську загальноосвітню школу №4, після чого в 2003 в Харкові вступив в ХНЕУ імені Семена Кузнеця на факультет “Обліку та аудиту” по спеціальності “Контроль і ревізія”, який закінчив в 2008 році. Отримав ступінь магістра.

Ще зі шкільних років Олег почав займатися спортом і досяг висот в спортивному єдиноборстві – грепплінгу. За весь час брав участь в безлічі змагань, а також був безпосереднім організатором. Його до цього дня запрошують як експертного суддю на турніри місцевого, обласного та всеукраїнського значення. На даний момент він є головним організатором спортивного турніру “Іду на ви!”, в якому беруть участь кращі спортсмени країни. Одночасно з активною спортивною діяльністю, готує інструкторів для загонів територіальної оборони і регулярно влаштовує благодійні акції. За допомогою громадських організацій та активістів міста Харкова, дарує дитячим будинкам гуманітарну допомогу і періодично організовує безкоштовні походи діточок на виступи харківського цирку.

У громадський сектор Олег Ширяев (псевдонім Сірко) потрапив в 2007 році, коли став членом організації “Патріот України”, де зустрів активістів, які поміняли ідеологію юного Олега і надихнули організовувати і брати участь в патріотичних акціях. На той момент вищевказана організація проводила масові проукраїнські заходи, акції протесту і громадської непокори, боролася з мігрантами, які нелегально перебувають на території України, а також, разом з міліцією моніторили незаконні точки продажу наркотичних речовин і ліквідували їх.

В цьому ж році почав працювати економістом в “Державному Ощадному банку України”, де пропрацював до вересня 2007-го року, а в листопаді пішов на строкову службу в Повітряні сили Збройних Сил України, де отримав звання сержанта. Після чого працював в “Державному експортно-імпортному банку України” та в комерційному банку “Аксіома”.

У 2014-му році Україною прокотилася хвиля акцій протесту Євромайдану і одночасно з ними активізувалися сили супротивників ідеології євромайдановців, які постійно здійснювали провокаційні дії відносно проукраїнських активістів. Щоб забезпечити охорону і безпеку учасників патріотичних мітингів, активістами було створено рух разом з Олегом Ширяєвим – “Східний корпус”, яке функціонує досі, тільки в складі ЦК “Азов” (приєдналися в 2015-му році).

За час суспільно-політичної діяльності Олег Ширяєв отримав наступні нагороди:

  • Вища відзнаку МВС України “Іменна вогнепальна зброя”;
  • Відзнака Кабінету Міністрів України;
  • Медаль “За військову службу в Україні”;
  • Відзнака Президента України – ювілейна медаль “25 років незалежності України”.

20 квітня 2016 року Олег Ширяєв призначений Радником губернатора Харківської області з питань зв’язків з громадськістю та територіальної оборони на громадських засадах.