додому Бердичів OSCE підтримує ймовірних бердичівських терористів? Судовий процес продовжується (ФОТО)

OSCE підтримує ймовірних бердичівських терористів? Судовий процес продовжується (ФОТО)

138
0

У п’ятницю, 12 серпня, у приміщенні Бердичівського міськрайонного суду відбулось чергове слухання по справі ймовірних терористів-сепаратистів Тимоніна та Васильця. На це судове засідання були викликані і свідки, та до їх опитування так і не дійшли. Протягом кількох годин сторона оголошувала клопотання по справі, після чого судді відправились до нарадчої кімнати, де довго радились.

Перше клопотання стосувалось здоров’я Васильця. Як говорить обвинувачуваний, під час його затримання від хворів бронхітом. Коли його доставили до СІЗО на ньому не було теплих речей. Кілька діб він мерз, його не лікували, і це призвело до того, що він періодично кашляє та червоніє горло. Сторона захисту сказала, що обвинувачуваний Василець багато разів звертався до медиків, але належної медичної допомоги не отримував. У зв’язку з цим сторона захисту просить надати змогу для огляду приватними лікарями, які вони наймуть за власний кошт. У суддів виникло питання, чи захист особисто звертався до медичної частини СІЗО, як виявилось ні. Сторона захисту не подала жодного запиту з приводу надання медичної допомоги своєму підзахисному. Тому суд задовольнив клопотання частково: приватних лікарів не буде, але звернуться до медиків у СІЗО, аби ті надали підтвердження звернень Васильця та надали йому допомогу.

Друге клопотання знову стосувалось зміни запобіжного захисту. Нагадаємо, що вже попередньо суд обрав мірою запобіжного захисту утримання під вартою ще на 60 днів, бо обвинувачувані не мають тісних зв’язків у суспільстві, постійного місця проживання та роботи. Сторона обвинувачення наполягала, що ці фактори впливають на те, що Тимонін та Васильцев можуть втекти на територію невизнаної ДНР. Цього разу взяти на поруки ймовірних терористів виявили бажання телеканал 17, відомий українцям як такий, що висвітлює новини невизнаних територій України. На цьому каналі пропагандують відкрито налаштовані проросійські новини. Але судді порадились та не змінили міри запобіжного заходу.

Взагалі у суспільстві це судове засідання викликало резонанс. До судової зали приїхали представники OBSE, які спілкувались виключно зі стороною захисту. Моє особисте враження від того, що представники цієї «незалежної» організації чують і бачать лише те, що потрібно їх керівнику. Був присутній і Жан Новосельцев, який закликав відпустити обвинувачуваних, адже «вони просто робили свою журналістську роботу і закликали до миру обидві сторони». Щоправда, у місцевих журналістів є своя думка з цього приводу, бо усі вони пам’ятають, як один з обвинувачуваних на форумі бажав усім смерті, коли вже переб’ють нас українофобів, і «Росія до вас добереться».

Наразі обвинувачувані ознайомлюються з новими доказами у справі. Наступне судове засідання відбудеться у вересні.

IMG_4905 IMG_4907 IMG_4910 IMG_4911 IMG_4914 IMG_4916