додому Бердичів Цей день 4 Березня

Цей день 4 Березня

90
0

1977 р. – у Бердичеві о 21 год. 21 хв. зафіксовано землетрус силою біля 5 балів за шкалою Ріхтера. Епіцентр землетрусу знаходився в Карпатах (так звана зона Вранча), де його сила становила 7,2 бала. Під час землетрусу в оселях бердичівлян хитались меблі, у декого побився посуд.

1989 р. – у місті Солнєчногорськ Московської області помер генерал-майор Георгій Семенович Петровський (1924-1989). Георгій Петровський на початку січня 1944 року в складі танкового корпусу приймав участь у визволенні Бердичева від німецьких загарбників. За проявлену мужність у боротьбі з німецькими військами Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 січня 1944 року він був удостоєний звання Герой Радянського Союзу. У 1969 році Георгію Петровському присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

2010 р. – в Бердичеві помер Лаврентьєв Іван Дементійович (1925-2010) – учасник Великої Вітчизняної війни, Почесний громадянин міста Бердичева. Іван Лаврентьєв народився в селі Кабаєвка Секретарського району Чкаловської (нині Оренбурзької) області в селянській родині. Іван Дементійович став одним із засновників ветеранського руху в Бердичеві: в 1987 році він входить до складу першої ради міської організації ветеранів, з грудня 1999 року по жовтень 2007 року Іван Лаврентьєв виконує обов’язки голови міської ради ветеранів війни та праці. На цій посаді він продовжив роботу з формування ветеранських організацій міста, приймає активну участь у житті територіальної громади. Рішенням Виконавчого комітету Бердичівської міської ради №606 від 01.11.2005 року за мужність і героїзм, проявлені при звільненні України від фашистських загарбників, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу серед молоді міста, з нагоди 61-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників Лаврентьєву Івану Дементійовичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”. Похований Лаврентьєв Іван Дементійович у Бердичеві у військовому секторі міського кладовища.

За матеріалами