додому Бердичів 9 лютого в історії міста Бердичева

9 лютого в історії міста Бердичева

91
0

1996 – У Бердичеві помер отець Григорій (Боднарчук Григорій Миколайович, 1939-1996) – священик, з 1987 року настоятель Свято-Миколаївської церкви, благочинний Бердичівського округу.

Будучи настоятелем православної церкви у Бердичеві його діяльність була спрямована на відродження богослужінь – за його ініціативи започатковується щоденне проведення служби у Свято-Миколаївській церкві (до цього служби проводились лише у вихідні та святкові дні). Отець Григорій організував професійний церковний хор. Також за роки діяльності священика Свято-Миколаївський храм прикрасився новими розписами (розписано центральний вівтар), територія навколо храму обгородилась.

Поховали отця Григорія 12 лютого – у день його народження – на території Свято-Миколаївської церкви, що стало відновленням у Бердичеві традиції поховання померлих священиків на території діючих храмів.

2008 – По вулиці Леніна, 33/2 (нині перехрестя вулиць Житомирської та Шолом-Алейхема), у новозбудованому приміщенні відкрито магазин “Vicotec”.

Магазин, що входив до складу однойменної української торгової мережі, спеціалізувався на продажу побутової техніки та електроніки. Його торговельні площі становили близько 500 квадратних метрів.

Новий торговий центр з’явився на місці приватної забудови, яка тривалий час знаходилась в занедбаному стані. Лише у 2003 році було вирішено всі питання щодо власності і ветхий будинок знесли.