додому Бердичів 9 жовтня в історії міста Бердичева

9 жовтня в історії міста Бердичева

159
0

1994 – Цього дня відбулась перша Служба Божа в парафії Святого Йосафата громади Української греко-католицької церкви, що утворилася наприкінці 1993 року в Бердичеві. Службу Божу відслужив отець Василь Гринишин у квартирі, яку для цього надала одна з сімей – членів релігійної громади.

Згодом до Бердичева прибув новий священик – отець Петро Дутчак. Він також спочатку служив Службу Божу на квартирі, згодом разом з римо-католицькими священиками брав участь у висвячені ксьондза Петра та служив Святу Месу у римо-католицькому костелі Святої Варвари.

2010 – До Бердичева прибув єпископ-ординарій Києво-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський. Він провів суботню службу у римо-католицькому костелі Святої Варвари, після чого провів освячення фундаменту монастиря Малих Сестер Непорочного Серця Марії, який планувалось збудувати в найближчий час.

Ця святиня, що розташована позаду костелу Святої Варвари, була закладена на честь Господа, і члени парафії просили про благословення тих, хто жертовністю рук своїх і працею своєю поклали фундамент.

2014 – У Бердичеві вийшов перший номер нового міськрайонного інформаційного тижневика, який отримав назву “Бердичівський погляд”.

Засновником та видавцем тижневика стало товариство з обмеженою відповідальністю “Тур Плюс Транс”, редактор – Віта Ковтонюк. На 12 сторінках тижневика розміщено новини з життя міста та району, актуальна інформація як для жінок, так і для чоловіків, дитяча сторінка. Оголошений тираж першого номера тижневика становив 4000 номерів і розповсюджувався безкоштовно.

Мій Бердичів