додому Бердичів 9 вересня в історії міста Бердичів

9 вересня в історії міста Бердичів

97
0

2012 р. — у костелі Босих Кармелітів у місті Бердичеві капела ім. Ревуцького дала сольний концерт духовної музики. В програмі концерту прозвучали твори Бортнянського, Березовського, Ізвєкова, Тарасенка, Чеснокова та твори на аранжування Грицишина.

2011 р. — у Бердичеві на площі поряд з міським Палацом культури ім. О.А. Шабельника під егідою Федерації легкої атлетики України пройшли вісімнадцяті за ліком змагання зі стрибків у висоту “VIII Меморіал В. Лонського”. У змаганнях взяли участь семеро дівчат та десятеро юнаків з України, Росії та Ізраїлю. Цьогорічний Меморіал бердичівлянам та спортсменам запам’ятається погодою, яка внесла свої неочікувані корективи – змагання тричі переривались з-за дощу. Та в цілому це не завадило спортсменам показати доволі пристойні результати. Перемогу серед дівчат отримала гостя з Миколаєва Оксана Окунєва, яка єдина зі спортсменок здолала планку на висоті 190 см. Нажаль, гідної конкуренції дівчатам не змогла скласти єдина бердичівлянка – юна Євгенія Ординська. Вона здолала планку на висоті 175 см та припинила змагання з-за травми, яку отримала при спробі подолання висоти у 180 см. Перемогу серед юнаків здобув стрибун з Херсону Андрій Проценко, який здолав планку на висоті 230 см. Бердичівляни Антон Саєвич та Олексій Рустаєв зайняли відповідно шосте та десяте місця.

1921 р. — в приміщенні відділення Радіотелеграфного Агентства України (“Ратау”) відбулась нарада з питання організації бердичівського відділення Всеукраїнської спілки письменників. Лозунгом цієї наради стали слова: “Будешь дисциплинированным – будешь в союзе, если расслабишься – прочь с наших рядов!”.

1905 р. — жіноча гімназія, що розміщена по вулиці Училищній та власницею якої є Вікторія Усаневич, стає 8-и річною з двома спецкурсами: російської мови та математики. Відповідно до цього, перевага у викладанні надавалася загальній дидактиці та історії педагогіки, історії російської літератури та методиці російської мови, математиці та методиці арифметики. Сьогодні приміщення колишньої гімназії займає міська гуманітарна гімназія №2.

1819 р. — у цей день у Бердичеві при Свято-Миколаївському храмі відкрився навчальний заклад — приходське духовне училище. В указі Училищного комітету при Святішому Синоді говорилось, що “сему, споспешествовал Бердичевской Николаевской церкви священник Петр Дунин-Борковский, кончивший в Волынской семинарии курс богословского учения с успехом изрядным”. Священик Петро Борковський був затверджений в училище його “смотрителем” і вчителем для учнів 2-го класу. В училище було набрано 11 дітей з сімей священників та церковних службовців зі всієї округи. Через чотири роки училище переводять до більш просторого будинку при Свято-Троїцькому храмі, де воно функціонувало до свого закриття у 1845 році.

http://berdychiv.in.ua/