додому Бердичів 9 березня в історії міста Бердичева

9 березня в історії міста Бердичева

65
0

 

1919 – У район Бердичева прибули окупаційні війська під командуванням Миколи Щорса. Розпочались кровопролитні бої з українськими військами Симона Петлюри за Бердичів, які тривали до початку квітня 1919 року.

1930 – На бердичівському машинобудівному заводі “Прогрес” було розбито та переплавлено великий кармелітський дзвін, який зняли з кляштору Босих Кармелітів.

Державний історико-культурний заповідник, що розташувався на території колишнього кляштору, сповістили про те, що вага дзвону становила 2583 кг та ще для кількох фрагментів дзвону вагу не встановлено. Тож, вірогідно, фактична вага дзвону була більшою, адже за метал музей мав отримати кошти, які його керівництво планувало витратити на ремонт приміщень заповідника.

2000 – Наказом Міністерства освіти і науки України Бердичівський машинобудівний коледж перейменовано у Бердичівський політехнічний коледж. Державна атестаційна комісія міністерства в цілому акредитувала коледж за статусом вищого навчального закладу I рівня акредитації.

2015 – Під час чергової сесії Бердичівської міської ради дев’ятеро воїнів 26-ої Бердичівської артилерійської бригади отримали з рук міського голови Василя Мазура почесну відзнаку “Честь і слава Бердичева”. Це учасники АТО Віктор Федорович Біленький, Сергій Володимирович Величко, Дмитро Дмитрович Гортовлюк, Володимир Ігорович Ковбасюк, Артем Петрович Мазур, Олександр Петрович Мартинюк, Дмитро Флорійович Морозовський, Іван Вікторович Цуканов та Володимир Васильович Шарко. Воїни АТО стали першими, кому вручили цю відзнаку.

“Честь і слава Бердичева” є відзнакою Бердичівської міської ради і вручається за визначні особисті заслуги у сприянні соціально-економічному і культурному розвитку міста, високі досягнення у професійній діяльності, вагомий внесок у створення матеріальних, культурних і духовних цінностей, плідну громадську і благодійну діяльність.

http://berdychiv.in.ua/