додому Бердичів 8 лютого в історії міста Бердичева

8 лютого в історії міста Бердичева

132
0

1923 – Газета “Вестник Киевского губисполкома”, що виходила в Бердичеві в 20-х роках, надрукувала обов’язкову постанову №48 за підписом Голови губвиконкому Яна Гамарника. У постанові зазначалося: “Ввиду того, что в последнее время большинство лиц, как взрослые, так и дети, устраивают по улицам города катание на коньках, на салаках, отчего происходят несчастные случаи, особенно на проезжей части… запрещается: Катание на салазках, коньках, лыжах, как на тротуарах, так и на мостовых. Виновные в нарушении сего постановления подлежат ответственности в административном порядке в следующих размерах: штраф до 300 рублей золотом, принудительные работы или арест до 3-х месяцев”.

1926 – На Бердичівських цукроварнях зафіксовано існування гуртка радіоаматорів. Цього ж року гуртківці домоглися від керівництва цукроварень виділення їм для потреб радіофікації грошових коштів у розмірі 500 крб.

1944 – Цього дня відновила свою роботу міська неповна середня школа №8. Вона прийняла на навчання 126 учнів, яких розмістили в класних кімнатах.

На цей час приміщення школи не мало освітлення та опалення, чорнило замерзало, а вікна були затулені ганчір’ям. Фасад школи був напівзруйнований вибухом бомби, що впала неподалік.

Наступного 1944-1945 навчального року у школі функціонувало 15 класів, у яких навчалося 568 учнів.

1957 – У Бердичеві в родині лікарів народився Віктор Іванович Пастух (1957-1996) – лікар-хірург, кандидат медичних наук, заслужений майстер спорту України з альпінізму.

Віктор Іванович зростав як спортсмен у ДЮСШ у Віталія Олексійовича Лонського – заслуженого тренера СРСР та України. Також займався у міському спортивно-туристичному клубі “Ентузіаст”. У 1979 році закінчив Харківський медичний інститут, отримав фах хірурга-ортопеда.

Віктор Пастух став одним з ініціаторів програми “Прапор України на найвищих вершинах світу”. На виконання цієї програми альпіністи України підкорювали вершини найвищих гір світу.

У 1996 році експедиція українських альпіністів, до складу якої входив і Віктор Пастух, брала участь у підкоренні вершин Шиша-Пангму і Чоо-Ю, які розташовані в одному регіоні Гімалаїв. 5 жовтня під час сходження на вершину Шиша-Пангму Віктор Пастух загинув разом зі своїм товаришем Геннадій Василенко. Указом Президента України від 13 травня 1997 року Віктора Пастуха нагороджено орденом “За мужність” (посмертно).

Головна