додому Бердичів 8 квітня в історії міста Бердичів

8 квітня в історії міста Бердичів

267
0

2006 р. — у спортивному комплексі 26-ї артилерійської бригади, що розташована на Червоній горі, пройшли перші Всеукраїнські юнацькі змагання зі стрибків у висоту пам’яті Заслуженого тренера СРСР та України Віталія Олексійовича Лонського (1927-2004). Турнір, який відтепер буде проводитись щороку, отримав назву “Мамина черешня”. Цей день для проведення турніру було обрано не випадково – саме 8 квітня 1987 року видатному тренеру було присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”, а народився Віталій Лонський 11 квітня.

2002 р. — у бердичівській вертолітній бригаді, що дислокується поряд з селом Радянське, відбулись урочисті проводи загону українських миротворців до африканської країни Сьєрра-Леоне. Наступні шість місяців миротворці будуть супроводжувати в цій країні військові місії ООН та перевозити гуманітарні вантажі.

1987 р. — рішенням виконкому міської Ради №172 за активну участь у громадсько-політичному житті міста старшому тренеру з легкої атлетики ДЮСШ обласної ради “Авангард”, Заслуженому тренеру України та СРСР Лонському Віталію Олексійовичу (1927-2004) присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”. Віталій Лонський став дев’ятим за ліком, хто отримав це почесне звання.

1924 р. — в міських школах розпочався Всеукраїнський тиждень допомоги безпритульним дітям, який проходив з 8 по 15 квітня. В місті були організовані педагогічні курси (голова т. Руткевич), учні всіх шкіл провели збір коштів для безпритульних дітей.

1919 р. — у Бердичеві, яким за два тижні до цього оволоділи більшовицькі війська, завідуючим підвідділом управління Радянської міліції призначається член ревкому М. Гладких. Він підписує наказ №1, яким зобов’язує весь особовий склад міліції з’явитись для виконання своїх обов’язків на протязі 24 годин з моменту підписання наказу. Всі, хто не з’явиться у зазначений термін, будуть виключені зі штату службовців і притягнуті до суду Військово-Революційного трибуналу. Наказом №2 у цей же день на посаду начальника Бердичівської міської Радянської міліції призначається тов. Совінський, його помічником – тов. Брін. Наказом №3 усім постовим міліціонерам, що стоять на в’їздах до Бердичева, наказується суворо слідкувати за тим, щоб продукти вільно доставлялись у місто. Особи, що чинять пересторогу, повинні бути заарештовані та притягнуті до суду.

1861 р. — Бердичів відвідав відомий російський хірург, анатом і вчений-гуманіст Микола Пирогов (1810-1881). Тут він оглянув єврейську лікарню – найкращий медичний заклад Бердичева того часу. Головний корпус лікарні розмістився в колишньому палаці князів Радзивіллів на Білопільській вулиці. Чудові умови утримання хворих (світлі просторі палати з декором, зручні ліжка, чиста білизна, добре харчування), наявність необхідних медикаментів і уважне ставлення медперсоналу сприяли успішному лікуванню і їх видужанню. Також після приїзду вченого в Бердичеві була відкрита Пироговська денна школа для навчання дітей місцевого населення.

За матеріалами