додому Бердичів 7 березня в історії міста Бердичева

7 березня в історії міста Бердичева

227
0

1919 р. – на початку березня війська Директорії УНР під керівництвом Головного Отамана Симона Петлюри розпочали контрнаступ, завдаючи відчутних ударів більшовицьким військам у районі Бердичів-Козятин-Житомир і підступаючи аж під Київ. 7 березня війська Директорії оволоділи Бердичевом.

1928 р. – російський поет Володимир Маяковський, який напередодні виступив перед бердичівлянами у міському театрі, прогулявся Бердичевом. Він відвідав костьол Святої Варвари, у якому вінчався Оноре де Бальзак. Маяковський:
– Вы не знаете, что интересного а Бердичеве?
– В местном костеле венчался Бальзак.
– Не будем терять времени, пройдемся, посмотрим костел.
Цього ж дня Володимир Маяковський виїхав до Житомира.

1945 р. – старшині 1-ї статті, червонофлотцю 66-го окремого загону дегазації і димомаскування Червонопрапорної Дніпровської флотилії Миколі Онуфрійовичу Сікорському, уродженцю села Чехи (нині село Дубівка Бердичівського району), за високу військову майстерність і стійкість Указом Президії Верховної Ради СРСР присвоєно звання Герой Радянського Союзу з врученням ордену Леніна і медалі “Золота Зірка” (№5880).

2008 р. – вперше в Бердичеві пройшов Міжобласний турнір з футзалу серед дівчат (вікова група 1990-1993 р.н.), присвячений Дню 8 Березня. Крім господарок змагань – команди ДЮСШ під керівництвом заслуженого працівника фізичної культури та спорту Володимира Броніславовича Керносенка – у турнірі прийняли участь команди з Вінницької (м. Хмільник), Хмельницької (м. Полонне) областей та ще один представник з Житомирської області – команда з смт. Любар. Кожна команда зіграла по три гри. Бердичівлянки отримали дві перемоги (10:1 у команди з Любара та 7:0 у команди з Полонного) та зазнали однієї поразки (1:5 від команди з Хмільника). Переможцями турніру стала команда міста Хмільника, яка набрала 9 очок, друге місце – ДЮСШ м. Бердичів, третє місце – команда міста Полонне.

http://my.berdychiv.in.ua/