додому Бердичів 6 червня в історії міста Бердичів

6 червня в історії міста Бердичів

47
0

2014 р. — у недільний день у Бердичеві головний міст через річку Гнилоп’ять перетворився на арт-об’єкт, розфарбований у жовто-блакитні кольори. Таким чином наше місто долучилось до патріотичного флешмобу, під час якого в селах, містах і містечках України люди на знак єдності країни розмальовують чи прикрашають жовто-блакитними кольорами українського стягу найрізноманітніші об’єкти – стіни, паркани, мости, стовпи та ін. Роботу з фарбування мосту здійснили понад сорок молодих бердичівлян, попередньо домовившись через соціальні мережі.

1947 р. — у місті Бердичеві народився Керносенко Володимир Броніславович – футболіст, тренер, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України. Футболом Володимир Керносенко почав займатись ще в дитинстві. Вже з 1963 року він виступає за команду машинобудівного заводу “Прогрес”, два сезони відіграв у команді майстрів “Полісся” (Житомир). Володимир Керносенко став одним із бердичівлян, котрий провів два сезони у команді “Прогрес” (Бердичів), коли вона виступала у класі “Б” Чемпіонату СРСР. По завершенні ігрової кар’єри Володимир Керносенко опановує тренерську справу – за час своєї тренерської роботи він виховав цілу плеяду футболістів, серед яких найбільше відомі: Сергій Заєць (ФК “Динамо”, м. Київ; “Нива”, м. Вінниця; “Уралмаш”, м. Єкатеринбург, Росія); Юрій Грошев (“Нива”, м. Вінниця; “Ністру”, м. Атаки, Молдова; “Кривбас”, м. Кривий Ріг; “Закарпаття”, м. Ужгород; “Дачія”, м. Кишинів, Молдова; “Сфинтул Георге”, м. Суручени, Молдова); Павло Кривов (“Спартак”, м. Житомир), Ліана Бочківська (гравець дівочої та молодіжної збірних України, кандидатка до національної збірної України, гравець ЖФК “Родина”, м. Костопіль, Рівненська область) та інші. Також у 2004 році Володимир Керносенко став першовідкривачем дівочого футболу у Бердичеві.

1941 р. — за декілька днів до приходу німецьких військ у Бердичів фабрично-заводське училище (нині професійно-технічне училище №4), що діяло на базі машинобудівного заводу “Прогрес”, було евакуйоване в місто Бєлово Кемеровської області (Росія). Тут учні училища виготовляли зброю та ремонтували військову техніку для фронту.

За матеріалами