додому Бердичів 6 травня в історії міста Бердичів

6 травня в історії міста Бердичів

98
0

2010 р. — у Бердичеві на Соборній площі біля Вічного вогню стартував традиційний щорічний автопробіг, присвячений святу Дня Перемоги. Ось вже майже півстоліття автопробіг організовує Бердичівська автошкола ТСОУ. Під час автопробігу ветерани війни відвідали братські могили радянських воїнів, що загинули під час звільнення Бердичівщини у 1943-1944 рр. Особливістю цьогорічного автопробігу стало те, що вперше в ньому по стану здоров’я не змогли прийняти участь жоден ветеран Великої Вітчизняної війни, який звільняв Бердичів від ворога у грудні 1943 – січні 1944 року.

1995 р. — рішенням виконкому Бердичівської міської Ради на ознаменування 50-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні, за участь у визволенні Бердичева від німецько-фашистських загарбників колишньому заступнику командира батальйону 333-го гвардійського стрілецького полку Личову Данилу Івановичу присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

1990 р. — при вході на територію старого єврейського кладовища, що по вулиці Леніна, встановлено пам’ятний знак загиблим в результаті геноциду євреям. На пам’ятнику викарбовано зірку Давида та напис на ідиш та російській мові: “В память евреям Бердичева, павшим в борьбе с фашизмом в годы Великой Отечественной войны и мирным жителям расстреляных фашистами 1941-1945”. Біля пам’ятника в честь його встановлення пройшов траурний мітинг, організований Товариством єврейської культури Бердичева. Безпосередню участь у встановленні пам’ятника приймали активісти товариства Давид Юхимович Крис, Лев Семенович Тартаковський, Микола Гельбер, Геннадій Рапопорт та інші.

1970 р. — колона бердичівських мотоциклістів-комсомольців на чолі з секретарем міськкому ЛКСМУ Олександром Гребінкою вирушила з Бердичева у Київ до Холму Слави, де горить Вічний вогонь на могилі Невідомого солдата. Факелом, привезеним з цього місця, 9 травня буде запалено Вічний вогонь біля підніжжя обеліска учасникам комсомольсько-молодіжного підпілля на Радянській (нині Соборній) площі.

1937 р. — в Бердичеві відбувся масовий велокрос імені партійного діяча Станіслава Косіора. У велокросі взяли участь 6172 учасника.

За матеріалами