додому Бердичів 6 січня в історії міста Бердичева

6 січня в історії міста Бердичева

56
0

1937 – Бердичів відвідав Вінницький обласний театр. За час гастролей театр дав у місті більше 100 вистав.

1944 – На окраїні Бердичева в одному з приватних будинків по вулиці Луговій розмістився штаб 18-ї армії, війська якої напередодні звільнили місто від ворога. Будинок зберігся і донині: знаходиться він у східній частині міста, вул. Добровольчих батальйонів, 39

1996 – У Бердичеві помер Степанюк Михайло Іванович (1921-1996) – прозаїк, поет, член Спілки письменників України з 1983 року.

Михайло Степанюк – учасник Великої Вітчизняної війни. З 1953 року проживав у Бердичеві, працював інженером на залізниці в системі захисних лісонасаджень. Тут написав перше оповідання “Квартирант” (1955), яке стало переможцем конкурсу газети “Гудок”, згодом повість “Лелеки” (1961). У 1965 році видавництво “Радянський письменник” опублікувало повість “Перекотиполе”, прозову збірку “Живий захист” (1982), романи “Пульс” (1971), “Накувала зозуля” (1986), повість “Війна на ріках” (1987). Поетична збірка “Ревнивець” побачила світ у 1993 році.

Окрім книг, полишив після себе тисячі посаджених дерев та кущів.

Похований Михайло Степанюк у Бердичеві в північній частині загальноміського кладовища по вулиці Войкова (нині вулиця Бистрицька), у військовому секторі.

2013 – У Бердичеві створено громадське об’єднання “Бердичівська фотографічна фундація” – творче фото-середовище, в якому, як заявили організатори, знайдеться місце і профі, і аматору. Ініціатором створення фундації та її очільником став Валерій Федорович Мельников – фотограф, член Національної спілки фотохудожників України.

Фундація планує організовувати майстер-класи, також створити дитячий фотоклуб.

Презентація нового громадського об’єднання відбулась 14 лютого того ж року в приміщенні Музею історії міста Бердичева під час відкриття виставки макрофотографій під назвою “Казковий світ”, автором яких став член фундації – художник та фотограф В’ячеслав Міщенко.

http://berdychiv.in.ua/