додому Бердичів 6 квітня в історії міста Бердичів

6 квітня в історії міста Бердичів

64
0

2013 р. — напередодні 83-ї річниці з дня свого заснування в приміщенні Бердичівського професійно-технічного училища №4 відкрито музей історії цього навчального закладу. Право перерізати стрічку надали колишньому директору училища Леоніду Вознюку, завдяки якому училищу збудували теперішні приміщення, а також секретарю Бердичівської міського ради Василю Толочко, який свого часу працював у ПТУ №4 заступником директора з виховної роботи. В окремій кімнаті училища зібрано документи, фотоматеріали, які розповідають про народження училища, його становлення у довоєнний та повоєнний час, подальший розвиток аж до сьогодення.

1945 р. — Указом Президії Верховної Ради СРСР від 6 квітня 1945 року за організацію форсування 44-ю гвардійською танковою бригадою ріки Пилиці і участь в оволодінні у січні 1945 року в ході Вісло-Одерської операції військ 1-го Білоруського фронту польським містом Лович гвардії полковник Гусаковський Йосип Іраклійович вдруге отримав звання Герой Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі “Золота Зірка”. До цього Йосип Гусаковський у січні 1944 року приймав участь у звільненні міста Бердичева від німецько-фашистських загарбників. У 1984 році постановою бюро міськкому Компартії України і виконкому міської Ради міста Бердичева Йосипу Гусаковському було присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

1944 р. — міський відділ освіти розробив для шкіл Бердичева “Правила для учнів школи”, які були затверджені Радою народних комісарів.

http://my.berdychiv.in.ua/