додому Бердичів 6 грудня в історії міста Бердичева

6 грудня в історії міста Бердичева

48
0

1751 – У день зимової пам’яті святителя Миколая Бердичівським дзеканом Раковським у містечку освячена Миколаївська церква.

Миколаївська церква стала третьою за ліком церквою у Бердичеві, як її тоді називали – Радзивилівською (побудувала її княгиня Варвара Радзивілл на спомин душі її померлого чоловіка Миколая). Першою була Свято-Михайлівська церква Київського воєводи Василя Тишкевича (біля 1546 р.), другою – козацька Свято-Успенська церква (1611 р.).

Побудована Миколаївська церква з дубу в три відділення, з трьома високими куполами. Ззовні “ощелёвана” сосновими дошками, дах покритий “гонтою” та увінчаний трьома залізними хрестами, “позолоченных золотом малярным”. Церква мала дев’ять вікон та троє дверей.

Будівля церкви не збереглась – на її місці нині знаходиться кам’яний Свято-Миколаївський собор, збудований у 1908 році.

2012 – Під час дванадцятої сесії шостого скликання рішенням №275 Бердичівської міської ради затверджено положення про нову відзнаку Бердичівської міської ради – “Честь і слава Бердичева”.

Відзнака “Честь і слава Бердичева” є відзнакою за визначні особисті заслуги у сприянні соціально-економічному і культурному розвитку міста, високі досягнення у професійній діяльності, вагомий внесок у створення матеріальних, спортивних і духовних цінностей, плідну громадську і благодійну діяльність. Відзнакою “Честь і слава Бердичева” можуть бути нагороджені жителі міста, громадяни України, громадяни інших держав.

Першими, кого нагородили новою відзнакою, стали дев’ятеро воїнів АТО – військовослужбовців 26-ї артилерійської бригади, яким вручили відзнаку 9 березня 2015 року.

2016 – У день, коли в країні відзначається День Збройних Сил України, Бердичів відвідав Президент України Петро Порошенко. Він взяв участь у церемонії відкриття 142-го навчально-тренувального центру Сил спеціальних операцій (ССО) Збройних Сил України.

Глава держави вручив начальнику центру бойовий прапор 142-го навчально-тренувального центру ССО та привітав воїнів-спецпризначенців із 25 річницею Збройних Сил України.

Президент ознайомився з матеріально-технічною та навчальною базою Центру, оглянув стрілецький тир та зразки зброї – міномети, гранатомети, кулемети, карабіни різного калібру, снайперські комплекси, оптичні прилади, зокрема і прилади нічного бачення та пістолети різних модифікацій.

Президент також ознайомився з побутом військових та спільно із спецпризначенцями відвідав їдальню, де спробував солдатський продуктовий асортимент.