додому Бердичів 5 травня в історії міста Бердичів

5 травня в історії міста Бердичів

82
0

2010 р. — на третьому поверсі універсаму, що по вулиці Марини Раскової (район м’ясокомбінату), відкрито нову амбулаторію сімейної медицини. Тут працюють гінеколог та 4 сімейних лікаря. Кошти на нову амбулаторію виділила не лише місцева влада, але й численні приватні підприємці, про що свідчить дошка з прізвищами бердичівських бізнесменів та назвами підприємств та установ, які, не дивлячись на кризу, виділили кошти та все необхідне для нового медичного закладу.

1920 р. — у Бердичеві на залізничній станції пройшла зустріч керівника Польської держави маршала Юзефа Пілсудського з головою Української Народної Республіки, Головним отаманом Симоном Петлюрою. Юзеф Пілсудський прибув у Бердичів першим. Коротка розмова обох керівників держав відбувала у потязі польського головнокомандувача. Передумовою цієї зустрічі стало підписання 22 квітня 1920 року головою Польської держави Юзефом Пілсудським та головою Української Народної Республіки Симоном Петлюрою мирного договору, за яким ці держави ставали союзниками у боротьбі з радянською Росією.

1919 р. — згідно наказу №8 начальник Бердичівської повітової Робочо-селянської радянської міліції Гладких направив свого заступника Пращерука до Бердичівського повіту для організації там міліції. В наказі вказувалось: “…объявляю всем милиционерам Бердичева, кто не подпишет до 8 мая, согласно инструкции, обязательства службы в милиции, тот по истечении этого срока будет считаться уволенным от службы…”. Штаб міліції знаходився по вул. Махнівській, 24 (нині вулиця Вінницька), в приміщенні колишнього готелю “Оріон”. На той час обов’язки автоінспектора виконували міліціонери, які до того ж боролися і з бандитизмом.