додому Бердичів 5 грудня в історії міста Бердичева

5 грудня в історії міста Бердичева

98
0

2001 р. — у Бердичеві пройшов Всеукраїнський перепис населення. За його результатами кількість населення Бердичева становить 87,7 тис. чоловік. Національний склад населення міста та району налічує більше 50 національностей. Найбільший відсоток від загальної кількості населення у місті складають українці (84,8%), росіяни (8,7%), поляки (4,7%), білоруси (0,5%), вірмени (0,5%), євреї (0,5%), молдавани (0,1%), цигани (0,1%) та німці (0,1%). Для порівняння, у 1989 році росіяни складали 15,3%, а євреї 3,9% від загальної кількості жителів Бердичева.

1987 р. — в селі Терехове Бердичівського району в спеціально спорудженому будинку відкрито музей історії села Терехове. В експозиціях музею представлено матеріали, що розповідають як про історію села, так і про англійського письменника Джозефа Конрада (Джозефа Теодора Конрада Коженьовського), який вірогідно народився у селі Терехове. Першим директором музею історії став педагог Микола Юхимович Шепелюк. Серед засновників музею – голова місцевого колгоспу Володимир Жабко та голова музейної ради Микола Гордієнко. Подальша діяльність музею була високо оцінена як в Україні, так і за кордоном, у 1993 році йому присвоєно почесне звання “Народний”. Заклад нагороджено Почесною Грамотою Українського товариства Дружби і культурного зв’язку з зарубіжними країнами (1988), Дипломом Всеукраїнської спілки краєзнавців (2009), Почесною Грамотою Посольства Республіки Польща в Україні і Польського Конрадівського Товариства (2008) і т.д.

1628 р. — Януш Тишкевич, воєвода і генеральний староста київського краю, власник Бердичева та навколишніх земель, заснував в Бердичеві монастир Кармелітів Босих, як обітницю за його звільнення з татарського полону. Генеральна Рада у Римі цього дня прийняла та затвердила це заснування, визначаючи його як місіонерську семінарію католицької Церкви.

http://my.berdychiv.in.ua/