додому Бердичів 18 липня в історії міста Бердичів

18 липня в історії міста Бердичів

70
0

2008 р. — Президент України Віктор Ющенко здійснив щорічне традиційне сходження на Говерлу – найвищу вершину Карпат. По завершенні сходження на вершині гори відбулась церемонія відкриття й освячення скульптурної композиції “Тризуб”. Віктор Ющенко в основу композиції заклав металеві капсули з землею, принесеною з різних регіонів України. Серед них була капсула і з Житомирщини: рішенням губернатора земля для неї була взята в Бердичеві на території кляштору Босих Кармелітів.

1985 р. — у Харкові помер Файнтух Соломон Овсійович (1899-1985) – український композитор та диригент, що народився у Бердичеві, провів тут дитячі та юнацькі роки. Соломон Файнтух є одним з авторів Державного гімну УРСР (авторський колектив під керівництвом композитора А.Д. Лебединця, гімн затверджений у 1949 р.). В своїй творчості композитор звертався до різних музичних жанрів: романсів, сюїт, обробки народних пісень, музики до драматичних вистав, оперети.

1920 р. — цього дня пожежа знищила машинну станцію, яка забезпечувала роботу водопостачання міста. Дерев’яна будівля згоріла дотла, а машини і насоси сильно постраждали. Водопостачання міста повністю зупинилось.
1648 р. — цього дня повстанці під проводом соратника Богдана Хмельницького Максима Кривоноса штурмом взяли бердичівську фортецю і майже повністю її зруйнували. Загалом же в червні війська під керівництвом Максима Кривоноса, які направлялись на місто Зборів, нанесли цілий ряд ударів польським військам Яреми Вишневецького, в числі яких були тисячі солдат Тишкевича з Бердичівського гарнізону, і звільнили ряд населених пунктів Житомирщини: Бердичів, Бистрик, П’ятку, Чуднів та інші.

За матеріалами