додому Бердичів Безвізовий режим у 2017 році. Міф чи реальність?

Безвізовий режим у 2017 році. Міф чи реальність?

109
0

Ще в кінці 2010-го на саміті Україна-ЄС було схвалено план з лібералізації візового режиму. Серед висунутих вимог до України значилася, зокрема, боротьба з корупцією та впровадження біометричних паспортів. Проте, до 2014 року питання про пересування українців Європою без віз залишалося лише теорією. Новообраний президент Петро Порошенко обіцяв зробити його реальністю вже в 2015-му. В результаті країна виконала лише половину вимог і загрузла в боротьбі з корупцією. І лише до кінця минулого
року справа зрушила з мертвої точки. Згідно зі словами віце-прем’єр- міністра Геннадія Зубка, Україна прийняла 137
нормативних актів і законів, щоб відповідати вимогам ЄС. Залишалося тільки чекати.
Відповідь з Європи українці отримали дуже скоро – 6 квітня у Нідерландах пройшов референдум. На якому піднімалось питання чи стане Україна частиною євроспільноти. Результати виявилися невтішними: 61% виступили проти. Після референдуму у багатьох почали виникати сумніви – а чи не запропонує Брюссель виключити Україну зі списку держав, які очікують безвізового режиму?
Проте, вже через два дні після референдуму Марк Рютте, Прем’єр-Міністр Нідерландів, запевнив Петра Порошенка в підтримці його країною безвізового режиму для українців. А 20 квітня Єврокомісія оголосила про подачу законодавчої пропозиції Раді Європейського Союзу щодо візової лібералізації для України. Ще через пару днів міністри закордонних справ 12 європейських держав – Литви, Латвії, Польщі, Словаччини, Чехії, Естонії, Угорщини, Швеції, Норвегії, Данії, Ісландії та Фінляндії – закликали до скасування віз для українців. Після таких подій багатьом вже здавалося, що ось-ось, всього через пару місяців українські громадяни нарешті зможуть подорожувати по Європі без будь-яких дозвільних документів. Але не так сталося, як гадалося …

Коли запрацює безвізовий режим. Експерти помилилися ?!
Зовсім недавно в багатьох ЗМІ можна було знайти інформацію, що вже з літа 2016 року українцям не знадобиться віза в Європу. Зокрема, таке припущення висловлювала Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце- прем’єр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції, а також глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус. Але незабаром в Брюсселі заговорили про інші строки. Наприклад, Рікард Йозвяк, брюссельський кореспондент Радіо Свобода, зазначив: “Голосування в Європарламенті за безвізовий режим для України … може пройти в липні, проте це буде складно. Вересень – більш ймовірно”. А експерт з правових і міжнародних питань Андрій Бузаров прогнозує скасування віз тільки на початку наступного року: “Думаю, що ця перспектива абсолютно реальна. Швидше за все, це станеться восени або на початку наступного року”.

Які ризики?
Згідно з процедурою, пропозиція Єврокомісії ще має бути підтримано Радою ЄС та Європейським парламентом. Спочатку рішення більшістю голосів приймає Європарламент. Після цього дати добро повинні 55% міністрів Ради Європейського Союзу.
Щоб накласти вето на рішення, проти зобов’язані проголосувати, як мінімум, чотири країни. Експерти відзначають, що вплинути на рішення європейців можуть нові корупційні скандали в Україні або початок широкомасштабних дій на сході. Інші підводні камені: ймовірність закриття органу по боротьбі з корупцією, незважаючи на умови, висунуті ЄС, а також відстрочка введення безвізового режиму або введення його з обмеженням. Останнє, до речі, вже не теорія, а реальність. На початку травня Єврокомісія погодила процедуру швидкої зупинки безвізового режиму в разі сплеску міграції та інших непередбачених ситуацій.Така процедура буде поширюватися і на нашу державу.

Все, в Європу! До чого готуватися українському туристу ?
Як пояснив посол Європейського Союзу в Україні, безвізовий режим призначений для короткострокового
навчання, відпочинку і ділових поїздок. Він не дає українцям права на роботу або тривале навчання в ЄС.

Основні умови безвізового режиму
Кожен українець отримає право перебувати в країнах ЄС (крім Ірландії та Великобританії), а також в Норвегії, Ісландії, Швейцарії та Ліхтенштейні протягом короткого періоду часу (не більше 10 днів). Якщо вам потрібно більше часу або ви плануєте жити, працювати або вчитися в Європі, доведеться оформляти відповідну візу.

Документи для поїздки і особливості прикордонного контролю
Обов‘язкова умова для подорожі – наявність біометричного закордонного паспорта та поліса медичного страхування, а також документально підтверджені данні про мету поїздки, місце проживання, фінансову платоспроможності та твердий намір повернутися на батьківщину.
І все ж при наявності всього перерахованого вище є ризик того, що прикордонники не впустять українця в Шенгенську зону, якщо їм здасться, що турист задумав щось незаконне. Це дуже легко уявити на прикладі Ізраїлю,з яким безвізовий режим діє вже давно. Нашого громадянина можуть не пропустити на ізраїльську територію в двох кроках від зони прильоту в аеропорту.
Для роботи в Європі віза потрібна!
За різними відомостями, вже багато років в ЄС працює 4-5 мільйони українців. Для них, а також для тих,
хто планує до них приєднатися, нічого нового безвізовий режим не дасть. Як і раніше, доведеться оформляти спеціальну трудову візу.

Досвід Молдови.
Після укладення безвізового режиму між Молдовою і Європою нерідко отримували відмову у вільному
пропуску в Шенгенську зону. Адже, щоб потрапити в європейську країну без візи, необхідно підготувати такий же пакет документів, як і при оформленні візи. Зворотний квиток, закордонний паспорт, довідка про наявність на рахунку не менше 50 євро на кожен день поїздки, медична страховка – всі перераховані вище
документи та інші папери необхідно мати при собі навіть, якщо діє безвізовий режим. Але, як показує досвід Молдови, і це не дає 100% гарантії. Все залежить від прикордонників. Чи не вирішать вони в останній момент, що все-таки людину не варто пускати через кордон. А після кількох гучних терактів в європейських державах громадянам Молдови і зовсім можуть відмовити у вільному в’їзді до Шенгенської зони, оскільки їх підозрюють у підтримці каналів, через які в Європу потраплять терористи.

Мультивіза ще стане в нагоді
Чи варто забувати про візи? Ні, якщо ваші поїздки в Європу тривають більше, ніж тиждень, і якщо ви не хочете неприємних сюрпризів на кордоні. Та й набагато зручніше один раз принести документи на річну мультивізу, ніж кожен раз хвилюватися чи пропустять вас прикордонники. Окрім того, мультивіза – це відмінна можливість вільно пересуватися по Європі в той невизначений період, доки не стане ясно, як сприймають в Європі “безвізови” українців.

Інформація надана агентством Візової підтримки „4VIZA“.

м. Бердичів, пл. Соборна 6а, оф. 1

Безкоштовні консультації: 0679006040, 0939001133, 0969009006.

http://4viza.com/
https://vk.com/4viza_com