додому Бердичів 4 травня в історії міста Бердичева

4 травня в історії міста Бердичева

104
0

1752 – Теологічна комісія, запрошена єпископом київським та чернігівським Самуїлом Ожгою, цього дня розпочала дослідницьку роботу у ствердженні правдивості милостей ікони Матері Божої Бердичівської.

Робота комісії тривала 4 роки. У результаті проведених єпископською комісією досліджень, було визнано правдивими милості, у тому числі 14 воскресінь із мертвих, 10 оздоровлень із різноманітних каліцтв, 19 випадків повернення зору, 14 оздоровлень помираючих, 112 несподіваних вилікувань від важких хвороб, а решта милостей стосувалася порятунку від різних небезпек (інші милості – це порятунки від підступів диявола, злостивих сектантських впливів, від вогню, паводків, заразних хвороб, повернення викраденого або загубленого майна).

Перевірку здійснювали із застосуванням відомих на той час наукових методів. За результатами роботи комісії ікона Матері Божої була визнана чудотворною.
________________________________________
1899 – Цього дня Бердичівська управа отримала дозвіл київського губернатора з питання облаштування в Бердичеві електроосвітлення.

Для створення проекту відповідного договору губернатор надіслав до Бердичівської управи його зразок. Власне ж виробництво електроенергії у Бердичеві з’явилось у 1900 році, коли концесіонер збудував першу міську електростанцію, яка працювала на кам’яному вугіллі.

Збудували електростанцію на місці, де нині знаходиться міський пляж (провулок Піонерський). Електростанція мала одну парову машину потужністю у 150 кінських сил та дві динамо-машини, розраховані на 500 ампер струму. Вони забезпечували електроенергією будинки заможних бердичівлян та деякі промислові підприємства міста.
________________________________________
1919 – У Бердичеві створено перший будинок для людей похилого віку, що не мають змоги доглядати самостійно за собою (так званий будинок пристарілих). Будинок припинив своє існування з початком німецько-радянської війни.
________________________________________
1919 – У приміщенні редакції новоствореної газети “Известия” (нині газета має назву “Земля Бердичівська”), що знаходилась у будинку по вулиці Білопільській, 1 (нині вулиця Європейська), відбувся профспілковий збір журналістів, які вирішували нагальні проблеми та виробили план роботи на найближчий час.
До речі, у цьому будинку, який належав відомому у місті лікарю та меценату Давиду Мойсейовичу Шеренцісу, знаходилися також і відділ друку та пропаганди при виконкомі.
________________________________________
1951 – У Бердичеві в родині службовців народився Олексій Олексійович Хилюк – Народний депутат України (1990-1994), Почесний громадянин міста Бердичева.
З 1986 по 2002 рр. Олексій Хилюк працював в органах місцевого самоврядування. Обіймав посади першого заступника голови міськвиконкому (1986-1987, 1991-1992), голови міськвиконкому (1987-1991, 1992-1994), голови Бердичівської міськради народних депутатів і міськвиконкому (1994-1998), Бердичівського міського голови (1998-2002).
У 2002 році йому присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.
________________________________________

1985 – у Бердичеві відбувся суботник, центральною подією якого стало урочисте закладення фундаменту під новий терапевтичний корпус для міської лікарні по вулиці Сестер Сломницьких (нині вулиця Здоров’я).

Головна