додому Бердичів 4 січня в історії міста Бердичева

4 січня в історії міста Бердичева

90
0

1944 – Радянські війська під командуванням командувача 18-ю армією генерал-полковника К. Леселідзе та командувача 3-ю гвардійською танковою армією генерала П. Рибалка прорвали оборонний рубіж німецьких військ на ділянці Дмитрівка-Гришківці та вийшли на береги річки Гнилоп’яті південно-західніше Бердичева. Це здійснили, зокрема, підрозділи 117-ї стрілецької дивізії. Розпочались запеклі вуличні бої.

1944 – У селі Мала Татарнівка (з 1947 року – село Малосілка) Бердичівського району у селянській родині народився Анатолій Олександрович Кондратюк – журналіст, поет, завідуючий відділом міськрайонної газети “Земля Бердичівська”

Анатолій Кондратюк у 1992 році закінчив факультет журналістики Київського держуніверситету ім. Тараса Шевченка, з 1985 по 2012 рік працював у міськрайонній газеті. Окрім журналістських репортажів з-під його пера з’являються і віршовані рядки, багато з яких стали піснями. У 2013 році побачили світ дві його поетичні збірки – “Салют Бердичеву!” та “Чотири дороги”.

2001 – В Єрусалимі (Ізраїль) на засіданні комісії, створеної при національному інституті пам’яті катастрофи та героїзму Яд Вашем (івр. ?? ????, також Яд ва-Шем; Голокосту Мученикам і Героям Пам’ять і Шана), було прийнято рішення удостоїти Миколу Митрофановича Бея та його батьків почесних звань Праведників світу та нагородити медаллю.

Імена родини Бей викарбували в стіні слави на Алеї праведників в Яд Вашем.

berdychiv.in.ua