додому Бердичів 4 липня в історії міста Бердичів

4 липня в історії міста Бердичів

46
0

1991 р. — у Бердичеві розпочала свою діяльність перша приватна автостоянка. Вона розташувалась по вулиці Шевченка, 22 (на перехресті вулиць Шевченка та Богдана Хмельницького).

1941 р. — біля семи годин вечора відбулось перше бомбардування Бердичева німецькими літаками. Бомбами знищені ряд будинків у центрі міста, серед мирного населення були вбиті та поранені. Цього ж дня розпочались військові дії на території Бердичівського району: німецькі війська увійшли до села Кикишівка.

1919 р. — у селі Хажин нині Бердичівського району Житомирської області в сім’ї сільського вчителя народився Володимир Йосипович Мостовий (1919-1996) – доктор, професор, член-кореспондент Академії наук СРСР, тричі лауреат Державної премії СРСР, Герой Радянського Союзу. Отримавши звання Героя на полях Великої Вітчизняної війни, Володимир Йосипович підтвердив цю нагороду у мирний час, проводячи дослідження в галузі фізики, зокрема, атомної: він працює над створенням реакторів для атомних електростанцій, проводить дослідження в галузі нейтронної фізики. Помер Володимир Йосипович Мостовий 18 жовтня 1996 року. Похований у Москві на Кунцевському кладовищі.

За матеріалами