додому Бердичів Бізнес 4 жовтня в історії міста Бердичева

4 жовтня в історії міста Бердичева

112
0

2002 р. – цього дня міська загальноосвітня школа №2, що розташована по вулиці Лілії Карастоянової, реорганізована у міську гуманітарну гімназію №2, яка має суспільно-гуманітарний та економіко-правовий профіль навчання. На цей час тут працює понад 60 учителів.

1996 р. – в горах Гімалаїв загинув Віктор Іванович Пастух (1957-1996) – лікар-хірург, заслужений майстер спорту України з альпінізму, кандидат медичних наук. В ніч з 4 на 5 жовтня він та альпініст Геннадій Василенко в рамках експедиції на Шиша-Пангму і Чоо-Ю почали підйом для встановлення проміжного табору перед штурмом вершини. В цей час піднявся ураган і сильний снігопад, почався схід лавин, які забрали життя двох альпіністів. Указом Президента України від 13 травня 1997 року В.І. Пастухнагороджений орденом “За мужність” (посмертно). Бердичівська міська Рада прийняла рішення про присвоєння одній з вулиць міста ім’я В.І. Пастуха, також у 2006 році загальноосвітній школі №7 присвоєно ім’я В.І. Пастуха. Будинок по вулиці Заводській, 44, у якому проживав Віктор Пастух, включено до переліку історичних пам’яток і пам’ятних місць історії та культури на Бердичівщині

1925 р. – з 4 по 15 жовтня у Бердичеві з метою допомоги у розвитку місцевої промисловості проходить окружна сільськогосподарська виставка. У виставці взяли участь підприємства місцевої промисловості, кооперація, кустарі, Цукротрест, установи окрвиконкому тощо. Що стосується Цукротресту, то він на виставці був представлений Бердичівським, Червонським, Андрушівським, Коровинецьким, Янушпільським, Юзефо-Миколаївським, Бродецьким комбінатами та Северинівським насіннєвим господарством Подільського відділення, а також Погребищенським, Сішчинецьким і Скоморошським комбінатами Уманського відділення. Серед експонатів Бердичівського комбінатувиділялась його основна продукція: білий та жовтий цукор-пісок, цукрова голова вагою в 5 пудів (біля 80 кг), різні сорти рафінаду, патока, утфель, жом, гашене та негашене вапно і т.п. Також на виставці були представлені різні плакати та діаграми, технічні пристрої (газоаналізатори, ручний пульверизатор), зразки вирощуваних культур, гербарії місцевої флори та бур’янів, найважливіші інсектициди та гербіциди, а також добірні лошата. Варто відзначити, що експонати Бердичівського цукрового комбінатувикликали велике зацікавлення як у гостей виставки, так і в членів експертної комісії. Свідченням цього були дві великі золоті медалі, отримані комбінатом за “високу якість продукції рафінадного заводу, експонати пісково-цукрового заводу і продуктивність праці” та за “представлену групу молодих лошат”, а також велика срібна медаль за”енергійну постановку роботи у справі відродження рільництва”.

http://my.berdychiv.in.ua/