додому Бердичів Бізнес 3G Інтернет в Бердичеві з’явиться не раніше листопада 2017 року

3G Інтернет в Бердичеві з’явиться не раніше листопада 2017 року

190
0

Ще два роки тому бердичівляни зраділи новині: в Україні буде 3G. Час йшов, мапа підключення технології поповнювалась новими містами, поступово покриваючи кожну область країни, але в Бердичеві 3G так і немає по цей день. Якщо подивитись на мапу покриття по Україні, Житомирська область має вигляд білої плями. В соціальних мережах вже неодноразово звертали увагу, що в інших областях навіть в деяких селах є 3G, а в Бердичеві досі користуються повільним EDGE.

Причина тому – незавершена конверсія радіочастот.

За визначенням Закону України «Про радіочастотний ресурс України» конверсія – це виконання комплексу заходів, спрямованих на 1) зміну радіослужби, 2) радіотехнології або 3) користувача радіочастотного ресурсу.

В результаті конверсії відбувається вивільнення певного радіочастотного ресурсу та його подальшого використання іншими категоріями користувачів або для впровадження інших стандартів чи радіотехнологій.

Причина існуючого становища полягає в тому, що радіочастотний ресурс з позначкою СК (спеціального користування) абсолютно недоступний для загальних користувачів. Цей ресурс виділено виключно для військових.

Надіславши інформаційний запит до Міністерства оборони України про те, коли буде завершена конверсія радіочастот в Житомирській області, що дасть змогу операторам мобільного зв’язку почати підключення технології 3G в Бердичеві, отримав відповідь, що радіочастотний ресурс, необхідний для впровадження радіо технології 3G буде вивільнений Міністерством оборони України та іншими спеціальними користувачами радіочастотного ресурсу в Житомирській області у листопаді 2017 року.

Після вивільнення радіочастот, ніяких перепон для підключення 3G в Бердичеві не буде. Тобто, справа вже за операторами мобільного зв’язку. Розташування в місті військових частин ніяк не вплине на розгортання Інтернет мережі.

Отже, якщо вірити офіційному листу Міністерства оборони України, залишилось чекати не довго.

 Олексій Тростянський