додому Бердичів 31 серпня в історії міста Бердичів

31 серпня в історії міста Бердичів

92
0

2003 р. — на свято першого дзвоника школярі всіх бердичівських загальноосвітніх шкіл безкоштовно отримали шкільний щоденник, який крім своєї прямої функції – інструменту контролю за успішністю учня – несе навчальну та пізнавальну функції: він містить інформацію про розвиток рідного міста, його історію, існуючі підприємства та установи. Щоденник надруковано в рамках реалізації проекту “Патріотичне виховання молоді Бердичева” Бердичівської громадської організації “Фонд регіонального розвитку демократичних ініціатив” за підтримки Бердичівського міськвиконкому.

2001 р. — працівники Житомирського Обленерго згідно з постановами Кабінету Міністрів України за наявні борги відключили від електроенергії у Бердичеві всі сім світлофорів. У зв’язку з цим значно зросла кількість порушень правил дорожнього руху: лише за 15 днів вересня зафіксовано понад 200 випадків порушень Правил проїзду пішохідних переходів.

1945 р. — під час обідньої перерви біля 100 чоловік колгоспників і колгоспниць Журбинецького колгоспу, які працювали на молотьбі і в’язанні, з великим задоволенням подивилися концерт, даний їм групою артистів міського театру.

1912 р. — найбільший в Росії військовий дирижабль “Гриф” (виробництва компанії Luftfahrzeug GmbH, Німеччина), який належить 10-ій повітроплавальній роті, що дислокується в Бердичеві на Лисій Горі, здійснив політ для коригування під час навчань Київського військового округу. Але під час польоту дирижабль зазнав аварії. Учасники польоту не постраждали, але “Гриф” потребував проведення капітально ремонту: “Шаръ ударился о землю, снова сломался винтъ, и гондолу поволокло по земле около полутора верстъ. Ударомъ о бугоръ выбило изъ поврежденной гондолы 28 пуд. балласта, и безпомощную команду понесло вверхъ. Выпускъ газа чуть не повлекъ разрыва оболочки, начавшую морщиться и складываться пополамъ. С помощью сбежавшихся крестьянъ селъ Быстрика и Меркушевки шаръ съ трудомъ, наконецъ спустился безъ вреда для команды и доставленъ въ эллингъ для исправленія поврежденій”.

http://my.berdychiv.in.ua/