додому Бердичів 30 червня в історії міста Бердичів

30 червня в історії міста Бердичів

80
0

2013 р. — в рамках проведення Дня міста Бердичева відбулось урочисте відкриття реконструйованого стадіону “Центральний” (колишній стадіон машинобудівного заводу “Прогрес”). Міський голова Василь Мазур та голова Житомирської обласної федерації футболу Юрій Опанащук зробили символічний удар по м’ячу в центрі поля, після чого розпочалось головне футбольне дійство: на футбольному газоні зустрілись дві бердичівські команди – ФК “Бердичів” та “Шкіряник”. У першій грі на оновленому стадіоні та у першій зустрічі за останні кілька років між бердичівськими командами мінімальну перемогу здобув “Шкіряник” з рахунком 1-0.

1926 р. — в селі Красногородка, що на Київщині, в сім’ї сільського вчителя народилась Галина Федорівна Красицька (Сторчак) – педагог, поетеса. Галина Красицька з 1979 року проживає у Бердичеві. Саме у Бердичеві її визнають як поетесу. Вона постійно друкується у місцевій пресі як позаштатний кореспондент, бере активну участь у громадському житті міста, згодом стає активним членом товариства “Просвіта”. Тут виходять її збірки поезій “Серпневі роси”, “Тернові шляхи”, “Від весни до осені”, повість “Місячне сяйво”, збірка оповідань “Опалені долі”. Історик за фахом, вона вміло завіршовує героїчну минувшину свого народу, історичні образи вітчизняних подвижників, віру і надію в щасливе майбутнє рідної України.

1810 р. — у Бердичеві сталася велика пожежа. Вона нанесла шкоди не тільки будинкам жителів містечка, але також православним Успенській і Миколаївській церквам. Зокрема, на земельній ділянці, що належить Миколаївській церкві, до тла згорів будинок, який здавався під найм. Від нього мало не постраждала і сама дерев’яна споруда церкви.

За матеріалами