додому Бердичів 30 січня в історії міста Бердичева

30 січня в історії міста Бердичева

125
0

1667 – Цього дня в селі Андрусове під Смоленськом між Московським царством і Річчю Посполитою за спиною України була підписана угода про припинення війни – Андрусівське сепаратне перемир’я (Андрусівський сепаратний договір, Андрусівський мир).

У результаті Андрусівського перемир’я було узаконено поділ України на дві частини – Лівобережжя та Правобережжя. Бердичів та навколишні землі увійшли до складу Брацлавського воєводства та залишились під владою Польщі. З цього часу почастішали напади татарських орд, зокрема 1695 року, коли був спалений Бердичів.

1930 – У Бердичеві в сім’ї службовця народився Всеволод Зіновійович Нестайко (1930-2014) – відомий український дитячий письменник.

У 1933 році, рятуючись від голоду, родина Нестайків разом із маленьким Всеволодом переїхала до Києва. У Києві Всеволод Нестайко проживав усе своє свідоме життя. У 1952 році Всеволод Зіновійович закінчив філологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, більше тридцяти років працював у видавництві “Веселка” (Київ).

Всеволод Зіновійович Нестайко написав понад 30 дитячих книжок оповідань, казок, повістей і п’єc, чимало з яких стали бестселерами. А його трилогію “Тореадори з Васюківки” у 1979 році внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей.

Помер Всеволод Нестайко 16 серпня 2014 року, похований у Києві.

Головна