додому Бердичів 30 жовтня в історії міста Бердичева

30 жовтня в історії міста Бердичева

49
0

2004 – На підставі Директиви Міністерства оборони України №312/1/014 від 18.06.2004 р. на базі 62-ї окремої механізованої бригади, що дислокувалась у Бердичеві на Червоній горі, цього дня сформовано 26-у артилерійську бригаду у складі 8-го армійського корпусу Територіального управління “Північ” (офіційно День 26-ї Бердичівської артилерійської бригади відзначається 5 липня, коли було підписано перший наказ по 26-й артилерійській бригаді).
За роки свого функціонування 26-та Бердичівська артилерійська бригада та її окремі підрозділи брали участь у всіх навчаннях 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, у тому числі в 2014-2016 рр. – в зоні АТО. За вагомі досягнення у бойовій підготовці у 2008 році артилерійській бригаді було присвоєно почесне найменування “Бердичівська”.

2008 – Цього дня відбулось пленарне засідання депутатів Бердичівської районної ради XVII сесії V скликання. На цьому засіданні депутати прийняли рішення про затвердження гербу і прапора Бердичівського району.
Великим гербом району став щит, розділений на два рівновеликі поля зеленого і червоного кольору. У щиті розміщені два накладені навхрест золоті бердиші, між ними чотири срібні шишки хмелю. Щит з гербом району охоплює вінок із дубових зелених гілок, золотих колосків пшениці та трьох червоних кетягів калини, перевитий синьо-жовтою стрічкою. Щит увінчаний золотою територіальною короною зі стилізованими під рослинні елементи зубцями.
Прапор району – прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3. Воно складено з двох рівновеликих вертикальних смуг – зеленої (від древка) та червоної (від вільного краю).