додому Бердичів 30 вересня в історії міста Бердичів

30 вересня в історії міста Бердичів

137
0

2010 р. — в переддень професійного свята працівників освіти у приміщенні Музею історії міста Бердичева відбулось урочисте відкриття міського музею освіти. На церемонії були присутні представники всіх освітніх закладів Бердичева, представники міської влади та почесні гості, серед яких Народний депутат України Микола Рудченко. Серед почесних гостей на відкритті були також присутні видатні освітяни: Іван Єлисеєвич Громенко – кандидат педагогічних наук, завідувач кафедрою колишнього бердичівського педагогічного інституту, Євген Мар’янович Томашевський – колишній директор школи-інтернату та Тамара Анатоліївна Турченко – колишній директор школи №10, бувший начальник відділу освіти міста, перший директор бердичівської філії МАУП. Всі вони плідно працювали на освітянській ниві та заслужили щиру повагу від колишніх учнів, колег та всіх жителів Бердичева. Саме Тамара Турченко разом з міським головою Василем Мазуром та Миколою Рудченко і перерізали стрічку перед входом до нового музейного закладу. Наприкінці урочистостей відбулась презентація нової краєзнавчої книги під назвою “Заклади освіти Бердичева”, автором якої стала Мілада Мартинюк – педагог гуманітарної гімназії №2 та краєзнавець, що старанно досліджує історію рідного міста.

1978 р. — у вересні місяці бердичівський машинобудівний завод “Прогрес” отримав дозвіл на прибудову нового корпусу на 140 місць до дитячого садка-ясел по 1-му провулку Шелушкова. Також завод отримав земельну ділянку по провулку Ветеринарному для будівництва тут плавального басейну.

1938 р. — вересень 1938 року – дата народження бердичівської автошколи. На той час вона підпорядковувалась Київському транспортному комбінату і розташовувалась в одній із освітніх шкіл міста. З 1954 по 1980 рр. бердичівську автошколу очолював Степан Йосипович Лівінський (1923-2010). За його керівництва було ініційовано будівництво нової спеціалізованої будівлі автошколи, яку руками курсантів та викладачів автошколи у 1962 році спорудили по вулиці Ширшова. З часів керівництва Степана Йосиповича і по сьогодні бердичівська автошкола є одним з найкращих навчальних закладів даного профілю у Житомирській області.

Головна