додому Бердичів 3 травня в історії міста Бердичева

3 травня в історії міста Бердичева

91
0

1938 – Бердичів відвідав український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу Олександр Довженко. Режисер якраз працював над художнім фільмом “Щорс”, де за сценарієм окремі події відбувались у Бердичеві. Олександр Довженко оглянув місто, визначаючись із натурою. Також побував у Бердичівському історичному музеї, де після огляду зробив запис у книзі для відвідувачів: “Дуже добре враження справило перш за все ставлення працівників музею, за це велике спасибі. Музей організовано із знанням справи і любов’ю. Тільки при таких умовах і можна було зібрати і зберегти історико-культурні пам’ятки нашої прекрасної Батьківщини, її старовини“.

Проте, бердичівські сцени фільму “Щорс” знімали не у нашому місті, а в Кам’янець-Подільському.

1949 – Уряд СРСР оголосив про Четверту державну позику відбудови й розвитку народного господарства СРСР, кошти від якої направлялись на відбудову зруйнованої війною країни.

З нагоди оголошення Четвертої позики на підприємствах, установах, навчальних закладах Бердичева відбулись мітинги, на яких партійні працівники та агітатори закликали бердичівлян до активного підписання на нову позику. Вже до 9 години вечора того ж дня жителі міста підписались на облігації позики на загальну суму 4 млн. 59 тис. карбованців.

1990 – У Бердичеві створено міський осередок громадсько-політичної організації “Народний Рух України за перебудову”.

Головою новоствореного осередку обрано інженера-конструктора машинобудівного заводу “Прогрес” Павла Володимировича Передрія. Першими активістами Руху в місті стали підприємці Богдан Степанюк, Анатолій Кашпірук, педагоги Володимир Мариняк, Петро Костюк, Сергій Нецевич, інженер Сергій Мішук.

Джерело: Мій Бердичів