додому Бердичів Бізнес 3 листопада в історії міста Бердичева

3 листопада в історії міста Бердичева

63
0

1996 р. — у Бердичеві організовується громада Української Православної Церкви Київського Патріархату. Цього дня біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулася зустріч громадськості міста та Бердичівського району з депутатами Житомирської обласної ради Святославом Васильчуком, Анатолієм Шевчуком та єпископом Житомирським і Овруцьким УПЦ КП Ізяславом. Єпископ пояснив присутнім різницю між православними церквами Київського і Московського патріархатів.

1941 р. — цього дня біля 3-х тисяч євреїв, зігнаних на територію історико-культурного заповідника (територія кляштору Босих Кармелітів), вивезли партіями по 150 чоловік в район радгоспу (МТС) Сокулино (нині селище Мирне) і там розстріляли. Багато з них, після чотирьох місяців перебування між життям і смертю, після втрати близьких та рідних, після побоїв, мук та голоду, йшли на смерть, як на позбавлення. Перед розстрілом всіх приречених заставили роздягтись догола. Голих скидали у вириті військовополоненими ями і розстрілювали з автоматів. Розстрілом керував есесівський офіцер. Нині на місці розстрілу, поряд з братською могилою, знаходиться меморіальний знак з присвятним написом та шестикутною Зіркою Давида.

1922 р. — працівники бердичівського Держшкірзаводу (колишній шкіряний завод Карла Шленкера) надіслали у Москву Володимиру Леніну телеграму. Шкіряний завод Шленкера, згодом Державний завод ім. Ілліча, був заснований у 1876 році на болотистій окраїні Бердичева – Баранячому острові – варшавським купцем Карлом Шленкером (підприємець мав у власності також завод у селі Бараннє нині Славутського району Хмельницької області), припинив своє існування у 2002 році.

http://my.berdychiv.in.ua/