додому Бердичів 3 жовтня в історії міста Бердичева

3 жовтня в історії міста Бердичева

84
0

1967 р. — у жовтні місяці постановою Ради Міністрів УРСР колишній монастир Босих Кармелітів зареєстровано як пам’ятку архітектури. Згодом на стіні монастиря з’явилась і табличка з відповідним інформаційним написом.

1925 р. — цього дня на посаду завідуючим Бердичівським історичним музеєм призначено науковця та дослідника Тодоса Миколайовича Мовчанівського. Саме він підготував ґрунтовну наукову довідку про історико-культурну цінність будівель кармелітського монастиря, переконав окружний виконавчий комітет передати їх для музею. Окрвиконком погодився з його пропозиціями і прийняв рішення “…монастир Босих Кармелітів зі всією територією, костьолом, помешканнями та майном лічити підлягаючими рішучій охороні збоку окружної інспектури наросвіти”.

1925 р. — рішенням Бердичівської міськрайонної міліції в місті створений інститут нічних двірників – заклад, метою якого є навчання міліцейського складу охороні нічного спокою мешканців Бердичева від злочинних угрупувань та банд. До інституту набрали учбову команду міліціонерів кількістю 15 осіб. Але за кілька місяців інститут закрили як такий, що себе не виправдав.

http://berdychiv.in.ua/