додому Бердичів 29 червня в історії міста Бердичів

29 червня в історії міста Бердичів

39
0

2013 р. — в рамках проведення XIV Днів польської культури в Бердичеві відбулось відкриття монастиря Ордену Сестер Непорочного Серця Марії Житомирської дієцезії Римо-католицької Церкви. О 13 годині міський голова Василь Мазур, народний депутат України Анжеліка Лабунська та представники делегацій з польських міст Сєдльце, Явора і Ченстохови перерізали стрічку перед входом до монастиря, який розмістився поряд з костелом Святої Варвари. На відкриття монастиря з Польщі приїхала також Генеральна настоятелька ордену Малих Сестер Непорочного Серця Марії. Освятив монастир Ордену Сестер Непорочного Серця Марії єпископ Житомирської дієцезії Віталій Скомаровський.

2013 р. — в рамках проведення XIV Днів польської культури у Бердичеві відбулось відкриття площі Сєдлєцької. Площа Сєдлєцька з’явилась на місці площі Будівельників – площі, до якої сходяться вулиці Леніна, Ватутіна, вулиця та провулок Житниченка (колишня вулиця Макаренка) і провулок 10-ї П’ятирічки. Нове ім’я їй надали на честь польського міста-побратима Сєдльце, з яким – з 2005 року – підтримує дружні зв’язки Бердичів. На оновленій площі встановлено знак з присвятним написом. Міський голова Василь Мазур, президент міста Сєдльце Войцех Кудельські та Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек перерізали стрічку, після чого на автобусі разом з іншими гостями першими проїхали через нову площу. Одночасно з відкриттям площі жителі міста могли побачити і новий в’їзний знак зі сторони Житомира, який встановили взамін старого, що прийшов у непридатність.

2012 р. — Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, звершив чин закладення наріжного каменю під забудову нового Божого храму на честь Святої Трійці у селі Райки Бердичівського району. Попередня православна церква була збудована у 1754 році. Велика п’ятибанна дерев’яна церква була прикрасою села, але вже в часи радянської влади в 1930-х роках спершу її закрили та перетворили на сільський клуб, а в 1960-х роках спалили. Нова церква також запланована дерев’яною, її зведення завершилось у березні 2013 року.

2009 р. — у Бердичеві в міському Палаці культури розпочався XI Міжнародний турнір з боксу серед молоді на призи олімпійського чемпіона Володимира Кличка. Змагання проходять у статусі турніру категорії “А”, вони внесені до офіційного календаря Європейської Асоціації Аматорського Боксу. Кілька днів 79 спортсменів з 9-ти країн світу виборювали право потрапити на чемпіонат Європи, який пройде у Польщі. Вперше бої відбулись на ринзі, що його у 2008-у подарували Бердичеву брати Клички.

1979 р. — виконком Бердичівської міської Ради народних депутатів приймає рішення №417 про відкриття в Бердичеві дитячої художньої школи. Директором Бердичівської художньої школи було призначено педагога школи №15 Миколу Софроновича Яцюка – незмінного керівника школи більш як тридцять років, Почесного громадянина міста Бердичева (2005). Заняття в новій школі проводяться у двох орендованих кімнатах дитячої музичної школи в фортечному комплексі монастиря Босих Кармелітів. Одночасно тут Київською міжобласною спеціальною науково-реставраційною виробничою майстернею Держбуду УРСР проводились роботи по ремонту та здачі в експлуатацію майбутніх класів художньої школи.

1945 р. — Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність, відвагу і героїзм, проявлені у боротьбі з німецько-фашистськими завойовниками, старшому лейтенанту Валентину Михайловичу Шевиріну присвоєно звання Герой Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі “Золота Зірка”. З 1954 року в званні капітана Валентин Михайлович виходить у запас. Проживає у Бердичеві, працює оператором у виробничому управлінні магістральних газопроводів. Помер Валентин Шевирін 15 травня 1994 року, похований на військовій ділянці міського кладовища.

1905 р. — великий страйк охопив завод “Прогрес”: вранці працівники заводу полишили свої робочі місця і зібрались на прилеглій до заводу площі, де відбувся мітинг. Страйкарі направили дирекції заводу наступні вимоги: встановлення 8-годинного робочого дня; підвищення заробітної плати на 30%; відміна позаурочних робіт; забезпечення медичного обслуговування працівників та членів їх родин. Також страйкарі вимагали встановлення поденної оплати праці з розрахунку: чорноробочим — не менше 1 карбованця, учням після двох років навчання — не менше 50 коп.

1896 р. — Російський імператор Микола II цього дня затвердив проект уставу “Товарищества машиностроительного завода “Прогресс”, і на його основі в Бердичеві створюється “Общество машиностроительного завода “Прогресс” з основним капіталом 350 тис. руб. Випущено пакет акцій у кількості 1400 штук номіналом 350 руб. кожна.

За матеріалами