додому Бердичів 29 серпня в історії міста Бердичів

29 серпня в історії міста Бердичів

82
0

1999 р. — Бердичів з ознайомчим візитом відвідав посол Республіки Польща в Україні Єжи Бар. Під час візиту він подарував кляштору Босих Кармелітів прекрасну ікону Милосердного Ісуса.

1968 р. — рішенням виконкому міської ради з метою надання допомоги у підтриманні порядку і проведенні робіт з посадки і догляду за зеленими насадженнями місця відпочинку, що знаходяться на території міста, закріпили за учбовими закладами. Зокрема, за машинобудівним технікумом – міський парк культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченко, за медучилищем – міський пляж та прилеглу територію, за педагогічним училищем – парк у районі міського Будинку культури, за педінститутом – парк ім. Гагаріна. 3-тє та 4-те профтехучилища повинні були виконувати роботи з масової весняної та осінньої посадки зелених насаджень згідно плану міськвідділу комунального господарства.

1958 р. — цього дня виконком міста Бердичева своїм рішенням виділив бердичівському шкірзаводу земельну ділянку у районі очисних споруд площею 3 га для будівництва тут мулевих полів. Мулеві поля повинні були забезпечити первісну очистку стічних вод шкірзаводу та зменшити рівень забруднення річки Гнилоп’ять відходами виробництва.

1918 р. — цього дня Бердичів відвідав академік Володимир Іполитович Липський (1863-1937) – директор новоствореного київського ботанічного саду, в майбутньому президент Академії наук України.

1803 р. — на ім’я власника містечка князя Матвія Радзивілла надходить прохання “от купечества разных городов в Бердичеве торгующих” щодо будівництва на місці дерев’яної Успенської церкви нової кам’яної: “В местечке сем, владения Вашего сиятельства, пользуясь мы выгодами торговли производимой нами с давних лет, обязанными находиться питать в сердцах наших всегда к имени и покровительству Вашего Сиятельства нашу признательную благодарность. А как по долгу закона и веры нашей христианской собираемся мы для приношения молитв наших в церковь Успения Пресвятой Богородицы, возле лавок и квартир наших вблизи состоящую, и как усматриваем, что оная не быв подчиняема приходит по времени в крайнюю ветхость, то по общему нашему согласию и усердию предполагаем мы намерение на том же месте построить новую каменную. Для того Вашего Сиятельства всепокорнейше просим достойно приверженности сердец наших к закону христиан, оказать нам снисходительное ваше дозволение и усердное вспомоществование к сооружению сего преднамериваемого нами Храма Божия…”. Це подання стало початком історії спорудження в Бердичеві кам’яної Успенської церкви, яка по завершенні будівництва стане архітектурною окрасою міста до її знищення у 1936 році.

http://my.berdychiv.in.ua/