додому Бердичів 29 грудня в історії міста Бердичева

29 грудня в історії міста Бердичева

88
0

1944 – У Бердичеві після кропіткої роботи, проведеної співробітниками музею по зібранню та уладнанню експонатів, які залишились після окупації міста німецькими військами, відкрито міський музей. Музей складався з 4-х відділів: археологічного, історичного, етнографічного та відділу Великої Вітчизняної війни.

Робота музею тривала лише десять років – у 1954 році рішенням республіканського керівництва Бердичівський історичний музей було віднесено до “музеїв, що не мають належних фондів для утворення експозицій і не відповідають у зв’язку з цим зростаючим потребам населення”. У зв’язку з цим міський музей закрили, експонати передали до обласного краєзнавчого музею.

1950 – Під час 1-ї сесії Бердичівського міськвиконкому 3-го скликання схвалено рішення про встановлення в місті на перехрестях автоматичних світлофорів. Але перший автоматичний світлофор у Бердичеві запрацював лише у 1957 році.

1964 – У Бердичеві державною комісією підписано Акт про здачу в промислову експлуатацію першої черги потужностей солодового заводу (20 тисяч тон солоду на рік), який збудували у мікрорайоні Корніловка по вулиці Фільтровій (з 1975 року – вулиця Ватутіна). Хоча завод почав випускати продукцію набагато раніше – з липня 1959 року, саме у день підписання акту він досяг своєї проектної потужності.

На сьогодні колишній ВАТ “Бердичівський солодовий завод“, а нині ТОВ “Бердичівська солодова компанія” – єдиний діючий солодовий завод в Україні.

1980 – Цього дня підписано акт прийому в експлуатацію багатоповерхової будівлі по вулиці Перемоги, відомої нині як геріатричний пансіонат (будинок пристарілих).

Будинок розрахований на обслуговування 250 осіб, підопічні проживатимуть в одно-, дво- та тримісних кімнатах у залежності від стану здоров’я. Також до послуг підопічних закладу ванни, душові, санітарні кімнати та їдальні на кожному поверсі. Організовано бібліотеку та гуртки за інтересами.

Перших своїх підопічних заклад прийняв у травні 1981 року.

1980 – Постановою Президії Української республіканської ради профспілок самодіяльному духовому оркестру Будинку культури машинобудівного заводу “Прогрес” присвоєно звання “Народний”.

Перший оркестр на заводі був створений у 1947 році, але проіснував він лише десяток років.

Друга, більш вдала спроба створення оркестру відбулась у 1970 році. Організував та очолив колектив Михайло Бараш. З 1992 року оркестром керує диригент, заслужений працівник культури України Анатолій Тетьоркін.

Прогресівський оркестр за роки, що минули, здобув численні нагороди та призи на різноманітних фестивалях та конкурсах. Жодне міське свято чи культурний захід не обходяться без виступу цього згуртованого музичного колективу.

Головна