додому Бердичів 28 лютого в історії міста Бердичева

28 лютого в історії міста Бердичева

103
0

1805 – Розпорядженням Волинської духовної консисторії благочинному містечка Бердичева священику Троїцької церкви Йосипу Зелінському надано дозвіл на підготовку до будівництва у Бердичеві нової кам’яної церкви на місці ветхої Успенської церкви.

Відразу проти цього будівництва “воспротивился князь Радзивил и окрест живущие евреи” – останні на той час розпочали вже активно забудовувати землі Успенської церкви, зокрема, церковне кладовище. Розпочались тривалі судові розгляди. Лише коли на околиці Бердичева у 1815-1818 рр. влаштували нове міське кладовище і туди перенесли захоронення, що збереглися, та останки з Михайлівського і Миколаївського кладовищ, лише тоді цю справу закрили.

1918 – Цього дня австро-німецькі війська увійшли до Бердичева. Входження німецьких військ на Україну було пов’язано з тим, що уряд Української Народної Республіки відчував хиткість і непевність свого становища у протиборстві з прорадянськими силами. Тому 12 лютого 1918 року він звернувся до німецької сторони з відповідним проханням. За допомоги німецьких військ державні діячі України сподівалися зберегти державність, розв’язати деякі проблеми державного будівництва.

1994 – Цього дня Житомирська обласна державна адміністрація зареєструвала бердичівську міську громаду Української греко-католицької церкви (УГКЦ) – першу таку релігійну громаду в Житомирській області.

Вручення свідоцтва про це та інших реєстраційних документів відбулось в урочистій обстановці в управлінні у справах релігій. Громада УГКЦ щиро дякувала за підтримку римо-католикам в особі о. Бернарда Міцкевича, який першим подав авторитетний голос на захист громади УГКЦ.

Відтепер перед громадою постало завдання організації першої Служби Божої за обрядом УГКЦ, яка відбулась через півроку – 9 жовтня.

Головна