додому Бердичів 28 листопада в історії міста Бердичева

28 листопада в історії міста Бердичева

60
0

1991 р. — у відповідності до наказу Міністерства вищих учбових закладів України №231 бердичівський машинобудівний коледж підпорядковується Мінвузу України.

1948 р. — у містечку Іванопіль (нині Чуднівського району Житомирської області) в сім’ї робітника місцевого цукрового заводу народився Лінчик Григорій Антонович (1948-2014) – економіст, Заслужений працівник промисловості України, голова правління ВАТ “Бердичівська фабрика одежі” (нині ПАТ “Бердичівська фабрика одягу”). Більш як 30 років Григорій Лінчик присвятив Бердичівській швейній фабриці. У непрості роки перебудови в Україні Григорій Антонович, обіймаючи керівні посади, зумів зберегти колектив і підприємство. За багаторічну сумлінну працю на благо територіальної громади, вміле керівництво промисловим підприємством, сприяння впровадженню новітніх технологій та модернізації виробництва Григорію Антоновичу Лінчику рішенням Бердичівської міської ради від 25.11.2008 року присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”.

1920 р. — у Центральній робочій бібліотеці за адресою вул. Махнівська, 8 (нині вулиця Вінницька) в двох невеличких кімнатах відкрито читальню. Книжкове майно спочатку складалося з близько 1200 екземплярів, проте вже до кінця 1921 року кількість книг сягнула показника у понад 4500 одиниць. На перших порах внаслідок обмеженості приміщення читальні книги видавалися читачам на дім. Був встановлений залог у вигляді більш цінної книги, допускався і грошовий залог у розмірі 500 руб. Абонементну плату встановили у розмірі 100 руб. на місяць, проте з часом вона піднялась і в 1923 році у зв’язку з галопуючою інфляцією становила 200 000 руб.

1917 р. — у відповідності до рішення військревкому Південно-Західного фронту цього дня в Бердичеві вийшов перший номер газети “Известия Военно-революционного комитета Юго-Западного фронта”. Ця газета з’явилась взамін есерівсько-меншовицької газети “Голос фронта” та стала провідником більшовицької політики у військах фронту.

http://my.berdychiv.in.ua/