додому Бердичів 28 квітня в історії міста Бердичів

28 квітня в історії міста Бердичів

64
0

2014 р. — в Житомирському державному університеті ім. І. Франка відбулася церемонія оголошення лауреатів премії імені Івана Огієнка 2014 року. Дев’ятнадцятий рік поспіль проводиться даний захід на Житомирщині, визначаючи кращих у галузях літератури, мистецтва, освіти та науки. Загалом, премія ім. І.Огієнка являється надзвичайно престижною відзнакою. Цього року у галузі літератури її присуджено бердичівському письменнику і адвокату Олександру Федоровичу Кухарчуку за історичні романи “Козацька Русь. Сплюндрована калина” та “Козацька Русь. Неопалима купина”, які побачили світ у видавництві ПП “Рута” (м. Житомир) у 2013 році. На урочистій церемоній вручення відзнаки були присутні представники Житомирської облдержадміністрації в особі заступника голови ОДА Ярослава Долгих, перший заступника голови обласної ради Володимир Арешонков та голова всеукраїнського товариства “Просвіта” Павло Мовчан, який є головою комітету у справах премії ім. Івана Огієнка.

2012 р. — в Бердичеві після тривалої перерви відновили змагання з воєнізованого кросу. У першості Бердичева з воєнізованого кросу, що відбувся з нагоди Дня Перемоги, взяли участь представники усіх шкіл міста. Умови змагань дещо змінили. Зокрема, якщо раніш дистанція, що її треба було подолати, складала 1000 м., то нині її скоротили рівно удвічі. Долання дистанції – це прохід чотирма етапами: “Спорядження магазину”, “Метання гранати”, “Стрільба із пневматичної гвинтівки” та “Правильне надягання протигазу”. Переможцем змагань став учень загальноосвітньої школи №7 Олексій Якіна.

1991 р. — у Бердичеві на території парку культури і відпочинку виробничого шкіроб’єднання імені Ілліча вперше проходить ярмарок по продажу промислових та сільськогосподарських товарів. Під час ярмарку підприємства мають можливість продати власну продукцію за вигідними цінами, а жителі міста – придбати необхідні для себе дефіцитні товари, часто за цінами, що значно нижчими ніж у роздрібній торгівлі. Ініціатором проведення ярмарку та його організатором стало шкіроб’єднання (керівник Олександр Клекота). У ярмарку взяли участь всі колгоспи та радгоспи Бердичівщини, а також сусідніх районів. На запрошення організаторів відгукнулись і підприємства Бердичева. На наступне десятиліття ярмарки на території парку культури і відпочинку шкіроб’єднання, які проводяться двічі на рік – навесні та восени, стануть традиційними. В середині 1990-х років у них будуть брати участь десятки підприємств промисловості та сільського господарства міст і районів Житомирської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської, Одеської, Запорізької та інших областей, зарубіжні компанії.

1956 р. — в Бердичеві по вулиці Білопільській почала функціонувати семирічна школа №14 (нині це загальноосвітній колегіум культурно-естетичного спрямування №14). Директором нової школи призначено Володимира Миколайовича Осовського. І хоча нова школа називалася семирічною, 1 вересня 1956 року вона прийняла лише 5 класів. Вже наступного 1957 року школу реорганізовано у середню.