додому Бердичів 27 січня в історії міста Бердичева

27 січня в історії міста Бердичева

61
0

1919 – На залізничній станції міста Рівне в присутності отамана армії УНР Володимира Оскілко і начальника контррозвідки Північної групи військ армії УНР В. Шапули розстріляно більшовицьких активісток, злочинок Броню та Пепу Сломницьких (їх сестра Роза на той час перебувала в Росії).

Сестер заарештували у Бердичеві за ведення підпільної роботи та політичну агітацію проти влади Директорії УНР.

1965 – Держплан СРСР та Київський раднаргосп видали завдання на проектування другої черги бердичівського солодового заводу, першу чергу якого ввели в промислову експлуатацію наприкінці грудня 1964 року.

1991 – Цього дня в Бердичеві відбулась маніфестація віруючих католиків Бердичева. Колону супроводжувала міліцейська машина, учасники процесії рухались від кляштору Босих Кармелітів, де цього дня відбулось богослужіння, через площу Соборна, вулицею Європейською до римо-католицького костелу Святої Варвари. Очолювали процесію римо-католики отці Серафим та Бернард, а також настоятель православної Свято-Миколаївської церкви отець Григорій.

Отець Бернард зачитав учасникам мітингу вимогу до Верховної Ради України та її голови Леоніда Кравчука про негайне повернення віруючим кляштору Босих Кармелітів. Цю вимогу присутні одностайно підтримали.

2010 – У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту Президент України Віктор Ющенко своїм Указом №64/2010 нагородив орденом “За мужність” III ступеня жителів міста Бердичева, які в роки Другої світової війни проявили мужність та самопожертву у врятуванні осіб єврейської національності від нацистського геноциду. Нагороди отримали Бей Микола Митрофанович, Гутовська Емілія Миколаївна, Піддубна Леоніда Яківна та Савчук Ніна Марківна.

2013 – У Бердичеві помер Козінчук Леонід Іванович (1952-2013) – поет, журналіст, член Національної спілки журналістів України.

Леонід Козінчук народився у селі Мала П’ятигірка Андрушівського району Житомирської області в родині колгоспників. З 1973 року проживав у Бердичеві, тривалий час працював на солодовому заводі. Тут проявився його літературний талант – він пише вірші та замітки, як робітничий кореспондент активно співробітничав із редакцією міськрайонної газети “Радянський шлях” (нині “Земля Бердичівська”). Сюди ж у 1981 році й був запрошений у якості штатного кореспондента.

У 1990 році Леонід Козінчук організував та очолив нову міську інформаційну службу – міське радіомовлення (нині – комунальне підприємство “Бердичівська міська редакція радіомовлення”), якою керував впродовж наступних 19 років.

Похований Леонід Козінчук у Бердичеві на загальноміському кладовищі в секторі почесних поховань.

Головна