додому Бердичів Бізнес 27 жовтня в історії міста Бердичева

27 жовтня в історії міста Бердичева

79
0

2011 р. — у Вищій Духовній Семінарії Львівської Архідієцезії (м. Львів-Брюховичі) розпочалось засідання ХХXVIII Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні. На цьому засіданні було ухвалено рішення оголосити дотеперішній Дієцезіальний Санктуарій Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Бердичеві всеукраїнським національним Санктуарієм.

1999 р. — у Гришківцях помер Володимир Петрович Космач (1933-1999) – журналіст міськрайонної газети “Радянський шлях” (нині “Земля Бердичівська”), член Спілки журналістів України, член президії міськрайонної організації Товариства охорони пам’яток історії та культури. Чільне місце в журналістській діяльності Володимира Космача посідала краєзнавча тематика: на підставі результатів досліджень архівних документів та спогадів очевидців він готував матеріали, які регулярно друкувалися на сторінках “Радянського шляху”. Результатом журналістської діяльності Володимира Петровича є понад півтисячі різножанрових публікацій на різноманітну тематику, героями яких стали тисячі громадян Бердичівщини. Загальний обсяг опублікованих за цей період матеріалів Володимира Космача складає близько 50 умовних друкованих аркушів. Вказані факти дають підстави без перебільшення вважати його літописцем Бердичівщини кінця XX століття. Похований Володимир Космач на кладовищі селища Гришківці.

1991 р. — у Бердичеві на території парку культури і відпочинку виробничого шкіроб’єднання вперше проходить осінній ярмарок по продажу промислових та сільськогосподарських товарів. Ініціатором проведення ярмарку та його організатором стало шкіроб’єднання (керівник Олександр Клекота). У ярмарку взяли участь всі колгоспи та радгоспи Бердичівщини, а також з Чуднівського і Житомирського районів. На запрошення організаторів відгукнулись і підприємства Бердичева, Запоріжжя, Жмеринки. Під час ярмарку підприємства мали можливість продати власну продукцію за вигідними цінами, а жителі міста – придбати необхідні для себе дефіцитні товари, часто за цінами, що були значно нижчими ніж у роздрібній торгівлі. На наступне десятиліття весняно-осінні ярмарки на території парку культури і відпочинку шкіроб’єднання стануть традиційними, в середині 1990-х років у них будуть брати участь десятки підприємств промисловості та сільського господарства міст і районів Житомирської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської, Одеської, Запорізької та інших областей, зарубіжні підприємства.

http://my.berdychiv.in.ua/