додому Бердичів 27 грудня в історії міста Бердичева

27 грудня в історії міста Бердичева

87
0

1911 – Цього дня відбулось урочисте відкриття у Бердичеві нового міського театру, який отримав назву “Експрес” (нині це приміщення по вулиці Європейській, 21, яке до 2013 року займав районний Будинок культури).

Власником нового театру став бердичівський лікар та меценат Давид Мойсейович Шеренціс. Як писала в той час газета “Киевская мысль”, “за отсутствием специального театрального здания, всякого рода спектакли устраивались в тесном и мало приспособленном зале городской управы. Новый театр построен для эксплуатации его д-ром Д.М. Шеренцисом. Театр вмещает до 1000 человек”.

1928 – У Бердичеві закінчено капітальний ремонт міського зимового театру. Комісія у складі інженера міського благоустрою Г.П. Ротенберга, представника міськради Шейдемана, представника від Окрініса І. Заверухи, адміністратора міського театру А. Рудмана, начальника пожежної команди В. Айзенберга, представника від Сантехради Ковальського у присутності виконавця робіт інженера Галкіна визнала виконаний ремонт задовільним, закінченим і прийнятим.

Приміщення театру знову почало експлуатуватись за призначенням.

Головна