додому Бердичів 26 серпня в історії міста Бердичів

26 серпня в історії міста Бердичів

50
0

2012 р. — у 26-й Бердичівській артилерійській бригаді пройшов День відкритих дверей. Захід приурочили до 21-ї річниці Незалежності України. Усі охочі могли вільно пересуватися територією частини, оглядаючи навчальні та спортивні місця, роздивляючись озброєння та вивчаючи побут військових. Відвідувачі могли також постріляти з кулемета, автомата чи кинути навіть вибухопакет. Окрім того, екскурсанти на власні очі побачили, якими фізично розвиненими є нинішні військові – останні влаштували для них спортивні змагання, у яких взяли участь усі охочі. Й увесь цей час людей пригощали справжньою солдатською кашею.

2011 р. — на території Центральної міської лікарні Бердичева відбулося урочисте відкриття філії відділення хронічного гемодіалізу обласної клінічної лікарні ім. Гербачевського. Щоб перерізати стрічку та особисто переконатися у тому, що відділення готове до роботи, до Бердичева завітали чиновники з області: губернатор Житомирщини Сергій Рижук, в.о. начальника управління охорони здоров’я області Олександр Торбас та інші поважні гості. Перерізали стрічку міський голова Василь Мазур та Сергій Рижук. Бердичівська філія розташувалася на 4-му поверсі центрального корпусу міської лікарні, тут влаштовано 6 діалізних місць. Розрахована вона на прийом 12-ти пацієнтів у день, обслуговуватимуться хворі на нефрологічні хвороби не лише з міста та району, а й з прилеглих до Бердичева районів. Обладнання для відділення, а це 11-ти нових апаратів гемодіалізу на загальну суму у 284 тис. доларів, надала шведська фірма “Gambro”.

1958 р. — у серпні місяці в Бердичеві зафіксовано захворювання худоби на сибірку (сибірську виразку) – особливо небезпечну інфекційну хворобу свійських та диких тварин. Зокрема, в одному з дворів на Загребеллі від цієї недуги загинула корова. У зв’язку з цим на двір накладено карантин, а всі тварини мікрорайону до 10-го вересня мали отримати захисні щеплення.