додому Бердичів 26 квітня в історії міста Бердичів

26 квітня в історії міста Бердичів

55
0

2011 р. — в селі Озадівка Бердичівського району поряд з сільською загальноосвітньою школою на 25-у річницю Чорнобильської катастрофи відкрито пам’ятний знак, присвячений ліквідаторам катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. На стелі з чорного граніту нанесено присвятний напис: “До 25-х роковин Чорнобильської трагедії. Ліквідаторам катастрофи на ЧАЕС – усім, хто врятував Україну і світ. Потерпілим внаслідок дії радіації, тим, кому болить душа від ран і втрати часточки рідної землі”. На зворотній стороні стели зображено ікону “Чорнобильський спас”. Це перший пам’ятний знак у Бердичівському районі, присвячений подіям Чорнобильської катастрофи 1986 року.

2004 р. — на території поряд з пожежною частиною, що розташована по вул. Петровського, 17, з нагоди чергових роковин катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції урочисто відкрито пам’ятну стелу “Вони врятували світ”. Пам’ятний знак увіковічує пам’ять про пожежників міста Бердичева, які з перших днів Чорнобильської катастрофи рятували людство від наслідків страшної аварії.

2000 р. — на вулицях міста запрацювали перші карткові таксофони, що надають послуги місцевого, міжміського та міжнародного зв’язку за допомогою передплачених пластикових карток. До цього часу жителі Бердичева користувались лише таксофонами з монетним таксуванням (використовувались розмінні монети номіналом 10 коп.), які забезпечували надання послуг виключно місцевого телефонного зв’язку.

1980 р. — з нагоди 35-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в селі Старий Солотвин пройшла операція “Посади і вирости дерево” – акція в пам’ять про 276 старосолотвинців, які полягли в боях, захищаючи Вітчизну, та 312 радянських воїнів, які загинули при звільненні села у січні 1944 року. Під час акції жителі села цього дня посадили майже 4,5 тисяч дерев, які висадили в центрі села, на берегу ставка, біля птахофабрики. Саджанці для акції надало Чорнолозьке лісництво – це липи, берези, ялинки та горобина.

За матеріалами