додому Бердичів 26 грудня в історії міста Бердичева

26 грудня в історії міста Бердичева

70
0

1918 – По військам Бердичівської залоги військ Директорії вийшов наказ, підписаний начальником залоги полковником Пороховським. Цим наказом встановлюється наступне (стиль збережено): “з приводу того, що м. Бердичів знаходиця на становищі військового часу, наказую: на вулицях припиняти рух до 10-і години вечіра. Після цього часу ніхто без особливих посвідчень, котрі одержувати від повітового коменданта, на вулицях не повинен бути”.

Цим наказом у Бердичеві фактично введено комендантську годину. Другою частиною наказу від Повітового Коменданта вимагається негайно накласти на рукави козаків охоронних сотень особливі пов’язки з печаткою Повітового Коменданта. Ці пов’язки повинні бути перенумеровані і реєстр їх повинен вестись Управлінням Повітового Коменданта.

1943 – Цього дня радянські війська вступили на територію Бердичівського району. Це відбулося в ході Житомирсько-Бердичівської стратегічної наступальної операції Радянської Армії.

2002 – Рішенням Бердичівської міської ради №91 від 26.12.2002 р. затверджено прапор міста Бердичева, а також Положення про зміст і опис прапора.

Прапор Бердичева: на зеленому тлі, в центрі, розташовано герб міста. На прапорі також присутні кольори національного прапора України у вигляді двох горизонтальних смуг: блакитної та жовтої. За основу взято традиційне для прапора співвідношення сторін 2:3.

2004 – Цього дня в країні відбулось повторне (третє) голосування за кандидатів у Президенти України, яке проходило на фоні кампанії загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори, які отримали назву Помаранчева революція.

Під час голосування у Бердичеві на сорока дільницях для голосування за кандидата у президенти Віктора Ющенка віддали свої голоси 68,2 % бердичівлян, що прийшли на дільниці та проголосували. За іншого кандидата Віктора Януковича – 31,8 %.

Головна