додому Бердичів 26 вересня в історії міста Бердичів

26 вересня в історії міста Бердичів

85
0

2013 р. — в приміщенні міської бібліотеки відбулась презентація історичних романів бердичівського письменника Олександра Кухарчука “Козацька Русь. Сплюндрована калина” та “Козацька Русь. Неопалима купина”, які побачили світ у видавництві ПП “Рута” (м. Житомир) на початку серпня місяця. На презентації цих двох книг письменник надав короткий опис свої творів, розповів про плани на майбутнє. Також Олександр Кухарчук подарував десять екземплярів книг (однієї і другої) для бібліотечної системи міста.

2007 р. — у Бердичеві в актовому залі районної державної адміністрації розпочала свою роботу міжнародна науково-краєзнавча конференція “Бердичівська земля у плині часу”, присвячена 150-річчю від дня народження класика англійської літератури Джозефа Конрада (Джозеф Теодор Конрад Коженьовський, 1857-1924). Впродовж двох днів науковці та краєзнавці з багатьох областей України, ближнього та далекого зарубіжжя представляли свої матеріали з історії Бердичева та бердичівського краю від часів заселення краю та до сьогодення. По результатам роботи міжнародної конференції побачив світ двотомний науковий збірник матеріалів “Бердичівська земля у плині часу” (головний редактор М.Ю. Костриця), виданий в Житомирі у видавництві М. Косенко.

1992 р. — у суботній день на кладовищі села Осикове у присутності багатьох селян відбулось відкриття увінчаного Хрестом пам’ятного знака землякам, які були репресовані у 1937 році. З цієї нагоди відбувся мітинг, на якому виступили голова виконкому Осиківської сільської Ради А.С. П’ятниківський та син репресованого у 37-у році А.А. Солотвінського. Пам’ятний знак із викарбуваними на меморіальній плиті 23-а прізвищами осиківчан освятили священики православної Свято-Миколаївської церкви отець Григорій та римо-католицького костьолу Святої Варвари отець Бернард.

1987 р. — у вересні місяці бердичівське спеціалізоване професійно-технічне училище №4 переходить в новий навчальний комплекс, що збудований в Бердичеві по вулиці Шелушкова. Навчальний комплекс розрахований на 720 учнівських місць, де передбачено 20 навчальних кабінетів та 8 майстерень, їдальня на 250 місць, спортзал розміром 12 ? 24 м, бібліотека на 50 місць, гуртожиток на 468 місць.

Головна