додому Бердичів 25 травня в історії міста Бердичів

25 травня в історії міста Бердичів

45
0

2014 р. — у Бердичеві відбулись позачергові вибори Президента України. За інформацією окружної виборчої комісії про підсумки голосування в межах територіального виборчого округу №64 щодо кількості голосів виборців, поданих за кожного кандидата на пост Президента України, у Бердичеві голоси виборців розподілились наступним чином: Петро Порошенко – 65,55%, Юлія Тимошенко – 10,27%, Олег Ляшко – 8,16%. Усі інші кандидати набрали менше 5% голосів.

2013 р. — вперше у Бердичеві відбувся марш вишиванок. Так до акції “Міжнародний марш вишиванок” разом з усією Україною та рядом держав світу долучилось і наше місто. Як і анонсував його організатори – без будь-якої партійної символіки та політичних закликів. Учасники параду у вишиванках пройшли від пам’ятника Тарасу Шевченку до Мистецької площі і назад. Екватором акції став своєрідний флеш-моб: учасники “Маршу вишиванок” утворили тризуб і площею залунав гімн України “Ще не вмерла…”. Далі на усіх бажаючих чекали кілька годин забав та розваг біля пам’ятника Кобзареві. Кульмінацією “Маршу” став конкурс на найкрасивішу вишиванку.

2002 р. — в Бердичеві проходять треті Дні польської культури. В рамках Днів пройшли культурні заходи, зустрічі місцевої влади та підприємців з представниками бізнесу Польщі. Зокрема, відбулись конкурси творів на польській мові та малюнків “Які пам’ятки польськості ви б хотіли зберегти від забування?”; зустріч вчителів та учнів школи №17, де було відкрито кабінет польської мови, з послом Республіки Польща Мареком Зaйончковським; футбольний матч між українськими і польськими підприємцями; вечір польської поезії та релігійної музики, Другий бізнес-форум “Польща-Україна 2002”. Настоятель парафії отців-кармелітів о. Бенедикт Крок провів лекцію спільної історії “Історія та сьогодення Бердичівського Санктуаріуму”.

1947 р. — у Бердичеві відбувся міський недільник, присвячений підготовці шкіл міста до нового навчального року. Участь у недільнику взяли учні старших класів, їх батьки та педагоги.