додому Бердичів 25 листопада в історії міста Бердичева

25 листопада в історії міста Бердичева

42
0

2008 р. — за багаторічну сумлінну працю на благо територіальної громади, вміле керівництво промисловим підприємством, сприяння впровадженню новітніх технологій та модернізації виробництва, високий професіоналізм та з нагоди 60-річчя голові правління ВАТ “Бердичівська фабрика одежі” (нині ПАТ “Бердичівська фабрика одягу”) Григорію Антоновичу Лінчику рішенням Бердичівської міської ради №555 від 25.11.2008 р. присвоєно звання “Почесний громадянин міста Бердичева”. Подання на ім’я Бердичівського міського голови надали трудовий колектив та профспілкова організація товариства. Григорій Лінчик більш як 30 років присвятив Бердичівській швейній фабриці. У непрості роки перебудови в Україні Григорій Антонович, обіймаючи керівні посади, зумів зберегти колектив і підприємство, вивів його у розряд кращих підприємств легкої промисловості України.

2005 р. — у приміщенні міського Палацу культури пройшов ювілейний вечір під назвою “Чарівні мотиви”, присвячений 35-річчю Народного аматорського духового оркестру ВАТ “Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес”. Оркестр під керівництвом диригента Анатолія Тетьоркіна виконав 17 композицій, в концерті також взяли участь колеги по сцені та шанувальники творчості колективу.

1994 р. — 15 та 16 жовтня на території парку культури і відпочинку бердичівського шкіроб’єднання пройшов ярмарок Два дні гості ярмарку мали можливість придбати товари як продовольчого, так і промислового призначення за цінами, що у багатьох випадках були значно нижчими, ніж зазвичай. Організатором торгового ярмарку стало шкіроб’єднання за підтримки місцевої влади. Окрім торговельних рядів гостей ярмарку чекала також цікава програма – спортивна і концертна з виступами артистів художньої самодіяльності шкіроб’єднання. Всього за два дні було продано товарів на 16 мільярдів карбованців. Більш як сто промислових підприємств міста та України взяли участь у ярмарку, сільськогосподарські підприємства були не тільки з нашого району, а й з Житомирського, Ружинського, Червоноармійського, з Вінницької області. Ярмарок відвідало понад тридцять тисяч чоловік.

1917 р. — в Одесі помер Менделе Мойхер-Сфорім (ідиш ??????? ???? ????? — “Менделе-Книгоноша”, справжнє ім’я — Шолом-Яаков (Шолем-Янкев) Бройде, згідно з паспортом — Соломон Мойсейович Абрамович) – єврейський письменник, який вважається засновником сучасної світської літератури на мові ідиш, класиком літератури на ідиш і на івриті. Менделе Мойхер-Сфорім народився 21 грудня 1835 року в містечку Копиль, нині Мінської області Білорусі в родині казенного рабина. З 1858 по 1869 рік Менделе Мойхер-Сфорім проживав у Бердичеві. Саме тут з’являються його відомі твори на ідиш “Дос клейне менчеле” (“Маленька людина”), “Ді таксе, одер Ді банде штот ба алей тойвес” (“Такса, або Банда міських благодійників”), в яких письменник вперше в єврейській літературі створив рельєфний опис природи, розкрив психологічний світ героїв і створив узагальнений образ єврейського містечка з символічною назвою Глупськ, в якому читачі відразу впізнавали Бердичів.

1862 р. — у Бердичеві помер передостанній настоятель монастиря Босих Кармелітів ксьондз Г. Шатковський.

http://my.berdychiv.in.ua/