додому Бердичів 25 квітня в історії Бердичева був надзвичайно насиченим подіями

25 квітня в історії Бердичева був надзвичайно насиченим подіями

106
0

1889 – У селі Скаківка Солотвинської волості Житомирського повіту Волинської губернії (нині Бердичівський район Житомирської області) у сім’ї священика Йосипа Остальського та його дружини Софії народився Аркадій Йосипович Остальський (1889-1937) – священник РПЦ.

Аркадій Йосипович навчався у Волинській Духовній Семінарії, 14 вересня 1911 року був рукопокладений у священний сан. На початку 1926 року ієромонах Аркадій був зведений у сан архімандрита, 15 вересня того ж року в Москві хіротонізований митрополитом Сергієм (Страгородським) у співслужінні з іншими архієреями в єпископа Лубенського, вікарія Полтавської єпархії. У 1937 році єпископ Аркадій призначений єпископом Бежецьким, вікарієм Калінінської єпархії.

У роки гонінь на Церкву о. Аркадій декілька разів заарештовувався, пройшов через Соловецькі табори. 7 грудня трійка НКВС по Московській області за ст. 58-10 ч.1 КК РРФСР засудила єпископа до розстрілу за “контрреволюционную фашистскую агитацию”. 29 грудня 1937 року Аркадій Остальський розстріляний на полігоні НКВС недалеко від селища Бутово під Москвою.

Життя священомученика Аркадія Остальського було справжньою жертвою любові Богу та людям. Із сорока восьми земних років майже третину він провів у засланнях і тюрмах, закінчивши цей шлях мученицьким вінцем.


1911 – У Бердичеві народився Остап Йосипович Дарчук (1911-1999) – відомий оперний співак та педагог, заслужений діяч мистецтв України, професор Львівської державної консерваторії ім. М.О. Лисенка.

В Остапа змалку проявився потяг до співу, музики. З 1926 по 1930 рр. Остап Йосипович навчався у Музично-драматичному інституті імені М. Лисенка у Києві. Розпочав артистичну діяльність у славнозвісній капелі “Думка”.

За своє творче життя Остап Дарчук виконав понад сто партій класичного репертуару, озвучив 11 кінофільмів, записав у фонди московського та українського радіо 460 творів різних композиторів.

Помер Остап Йосипович 21 серпня 1999 року. Похований у Львові на Янівському кладовищі.


1919 – Окупаційний режим На основі рішення комісії з підготовки до святкування дня 1 Травня, оголошенням завідуючого підвідділом Радянської Міліції товаришем Гладких запропоновано всім квартирознімачам, балкони яких виходять на вулиці, прикрасити їх до 1 травня квітами, коврами і красною тканиною.

Невиконання цього рішення буде рахуватись актом проти Радянської влади. Начальникам міліції і міліціонерам наказано суворо слідкувати за виконанням цього оголошення.


1995 – Житомирським управлінням по пресі цього дня зареєстровано благодійну громадську культурно-освітню польськомовну газету “Mozaika Berdyczowska”.

Видавцем газети стала Рада Бердичівського відділення Спілки поляків України, тираж видання становить 1000 екземплярів. Головним редактором газети “Mozaika Berdyczowska” став Фелікс Пашківський, згодом, по його смерті, газету очолила Лариса Вермінська.

Мета нового друкованого видання – сприяння відродженню національної самосвідомості поляків Бердичева, розповідь про проблеми освіти та духовного життя поляків на Україні.

Перший номер газети “Mozaika Berdyczowska” вийшов як польськомовний додаток до міськрайонної газети “Земля Бердичівська” у грудні 1994 року. У травні 1995 року вийшов перший номер вже самостійної газети.

2009 – У суботній день у костелі святого Марка Євангеліста, що був щойно збудований по вулиці Червонотравневій (мікрорайон Корніловки), вперше відзначили престольне свято.

Службу Божу провів єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський спільно з отцями Валерієм, Віталієм, дияконом Марком та їх колегами з Чуднова та Любара.

Головна