додому Бердичів Бізнес 25 вересня в історії міста Бердичева

25 вересня в історії міста Бердичева

64
0

1880 – Цього дня підприємець Леопольд Казимирович Плахецький безпосередньо біля залізничного вокзалу та Торгової площі Бердичева заснував механічний і чавуноливарний завод, сьогодні відомий як ПАТ “Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес”. Леопольду Плахецькому вдалося скупити у прилеглому районі землі разом з будовами загальною площею 3730 кв. сажнів, де розмістилися виробничі цехи і дільниці заводу.

На перших порах кількість робітників становила біля 30 осіб, річний обсяг виробництва – 50 тис. руб. Завод був оснащений вагранкою (невеликою шахтною піччю, що служила для переплавки чавуна), чотирма ковальськими горнами, сімома станками і паровою машиною потужністю у 8 кінських сил.

Завод почав ремонтувати сільськогосподарський реманент, а згодом виготовляти плуги, сіялки та віялки.

1918 – У вересні відбувся перший випуск учнів залізничної школи №35 (нині ці приміщення займає загальноосвітня школа №10). Директором залізничної школи на цей час працював С. Шлімович.

1921 – Повітовий відділ охорони здоров’я влаштував міський недільник по заготівлі дров на зиму для опалення лікувальних закладів Бердичева. Після громадянської війни вугільні шахти країни ще не відновили своєї роботи у повній мірі і вугілля, яким зазвичай опалювали будинки, надходило у місто у дуже незначній кількості.

Головна