додому Бердичів 25 березня в історії міста Бердичів

25 березня в історії міста Бердичів

85
0

1993 р. — за значні успіхи в збиранні, вивченні та збереженні пам’яток духовної та матеріальної культури, високий рівень дослідницької, пропагандистської і культурно-виховної роботи історичний музей села Терехове Бердичівського району удостоєний звання “Народний музей”.
1931 р. — розглянувши доповідну записку директора Бердичівського краєзнавчого музею Тодоса Миколайовича Мовчанівського, бюро Українського комітету охорони пам’яток культури ухвалило рішення “Про цільове державне фінансування розкопок Райковецького городища, залучення до них провідних археологів України”. Так розпочались археологічні дослідження комплексу давньоруських пам’яток біля села Райки Бердичівського району, які тривали у 1929-1934 та 1945-1955 рр.
1926 р. — на хуторі Вербський Павлоградського району Дніпропетровської області народився Шабельник Олексій Андрійович (1926-2008) – директор машинобудівного заводу “Прогрес”, Почесний громадянин міста Бердичева. Шістнадцять років відпрацював Олексій Шабельник на посаді директора машинобудівного заводу, вивів його в один ряд з кращими підприємствами – виробниками складного обладнання для провідних галузей народного господарства. Саме за його керівництва заводом споруджено велику кількість об’єктів не лише промислового, а й соціального призначення: багатоповерхові житлові будинки для працівників, дитячі садочки, новий корпус 10-ї школи та ПТУ №4, спортивний зал, профілакторій у селі Кустин та інше.
1737 р. — в Бердичеві помер архітектор Григорій Тарнавський, який за рік до цього приступив до відбудови монастиря Босих Кармелітів. Григорія Тарнавського поховали в Бердичеві в склепі костьолу.